107,6 FM

Prezydent spotka się ze związkowcami na Śląsku

W piątek prezydent Bronisław Komorowski pojedzie do Katowic, gdzie spotka się samorządowcami województwa śląskiego i liderami związków zawodowych - poinformowała Kancelaria Prezydenta. W sobotę odwiedzi Radzionków.

W piątek Komorowski uda się z wizytą do Katowic. O godz. 16 spotka z przedstawicielami samorządów województwa śląskiego. Później będzie rozmawiał z liderami związków zawodowych w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim. Ok. godz. 18.30 w urzędzie wojewódzkim w Katowicach prezydent spotkać ma się z dziennikarzami.

W sobotę prezydent będzie w Radzionkowie, gdzie weźmie udział i zabierze głos podczas uroczystego otwarcia Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 r.

Od początku roku na Śląsku doszło do protestów górniczych. W styczniu strona rządowa i górnicze związki zawodowe podpisały porozumienie w sprawie planu naprawczego dla Kompanii Węglowej.

Od ponad dwóch tygodni trwa z kolei strajk w kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Ponad 5,3 tys. górników kontynuuje go na powierzchni, 19 osób prowadzi protest głodowy. Strajk po ogłoszeniu przez zarząd planu oszczędnościowego, od tego czasu w spółce wstrzymane jest wydobycie. Od ubiegłego tygodnia trwają rozmowy związkowców i zarządu - z udziałem mediatora, b. wicepremiera i b. ministra pracy Longina Komołowskiego.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama