107,6 FM

O depresji i modlitwie przed domami schadzek

Przy wychodzeniu z depresji pomaga duchowość. Okazuje się, że jest możliwe uzdrowienie z depresji, która wcale nie musi wracać.

Przez cały weekend w sali obrad nowotarskiego Urzędu Miasta trwają Biblijne Warsztaty Antydepresyjne, w których bierze udział prawie 100 uczestników z wielu miejscowości z powiatu nowotarskiego i tatrzańskiego.

- Chcemy odkryć wartość i najgłębszy sens życia, mimo bardzo niesprzyjających okoliczności i niesprawiedliwości losu - mówi Wojciech Pawlikowski, jeden z liderów nowotarskiej Odnowy w Duchu Świętym, która jest inicjatorem nowotarskich warsztatów. W stolicy Podhala odbywają się one już drugi raz.

Głównym prowadzącym warsztaty jest Krystyna Sobczyk. Jest nie tylko teoretykiem, ale świadkiem wyjścia z depresji. W swoich wykładach wiele mówiła o przebaczaniu Pana Jezusa.

- Nie wykluczając psychologów, terapeutów, psychiatrów należy koniecznie uwzględnić Bożą pomoc i Boże propozycje, które są kluczowe w uzdrowieniu z depresji - mówiła K. Sobczyk.

W programie warsztatów znalazła się także wspólna modlitwa o uwolnienie i uzdrowienie przez pokutę biblijną. W warsztatach osób borykających się z depresją wzięli udział nauczyciele i lekarze.

- Cieszę się, że tak wielu osobom ten problem leży na sercu. Trzeba odpowiedniej wiedzy i podejścia, aby pomóc choremu - mówiła dr Zofia Kaciczak z Zakopanego, jedna z uczestniczek warsztatów.

W. Pawlikowski zaprasza wszystkich chętnych do przeprowadzenia takich warsztatów w innych miejscowościach. Od kilku lat można w nich uczestniczyć np. w Krakowie.

Nowotarska Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym przygotowuje kolejną akcję ewangelizacyjną pod hasłem "Jezus na lodowisku". To już będzie druga taka akcja. W tym roku zaplanowano ją na 13 czerwca.

Członkowie wspólnoty zachęcają do włączenia się w organizację akcji "Jezus na lodowisku".

Cały czas też prowadzą krucjatę modlitewną na terenie całego miasta.

- Umawiamy się w małe grupy, bierzemy różaniec do ręki i odmawiamy go w zupełnym spokoju w różnych częściach Nowego Targu, szczególnie tam, gdzie potrzeba nawrócenia, światła, np. przed domami publicznymi na terenie miasta - mówił Stanisław Borzęcki, jeden z członków nowotarskiej Odnowy w Duchu Świętym. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama