107,6 FM

Na nowej scenie we Wrocławiu

Teatr na Ostrowie, działający przy Radiu Rodzina, rozwija działalność.

Na nowej scenie we Wrocławiu   W domu głównego bohatera Agata Combik /Foto Gość

 

 

 

 

 

 

 

Kajtek z Tonią, kąśliwy pan Os, miłośnik kabanosów i "ciachania" kogoś w nos, oraz doktor sprawdzający, czy ktoś nie ma „soku w nosie” przykuli uwagę młodych widzów podczas niedzielnego spektaklu pt. „Pączkowe Drzewo”, który odbył się w Sali Kameralnej przy ul. Katedralnej 4. Przedstawienie przygotował „Teatr na Ostrowie”, który powstał niedawno z inicjatywy Stefana Brzozowskiego i Hanny Grzelak-Szafrańskiej.

– Chcielibyśmy oferować dzieciom i młodzieży ofertę nieco inną niż ta, z którą się zwykle spotykają – tłumaczy Stefan Brzozowski, aktor, autor książki „Pączkowe drzewo", a także scenarzysta. – Idea dojrzewała długo. Pomysł, by pojawić się na Ostrowie Tumskim i zaproponować Radiu Rodzina wspólne działanie, wyszedł od koleżanki Hanny, współzałożycielki teatru.

Czy to ma być "teatr z misją"? – Też, choć nie tylko. Teatr ma pokazywać "dobre drogi”, edukować, ale i dać chwilę wytchnienia, oderwania od codziennych problemów – mówi S. Brzozowski. – Chcielibyśmy, żeby na nasze spektakle mogły przychodzić całe rodziny, czując się bezpiecznie, jeśli chodzi o przekazywane tu treści. W teatrach dziś istnieje pewien trend, by zaskakiwać widza wulgaryzmami, nagością, obrzydzaniem np. narodowych wartości czy katolicyzmu. My proponujemy teatr inny. Uważamy zresztą, że można zaintrygować widza bez stosowania takich środków.

Pan Stefan wspomina o dużym zainteresowaniu, jakim już cieszy się rodzący się nowy teatr. Co ważne, w planach są nie tylko spektakle dla młodego widza, ale i dla dorosłych, zarówno o tematyce poważnej, jak i komedie. W przyszłości będą tu prowadzone również warsztaty teatralne. Więcej o Teatrze na Ostrowie i jego repertuarze tutaj.

Na nowej scenie we Wrocławiu   Kajtek ze swoją mamą Agata Combik /Foto Gość Na nowej scenie we Wrocławiu   Kosztowanie pączków okazało się bardzo pouczjące Agata Combik /Foto Gość
 

 

 

 

 

 

 

 

 


Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama