107,6 FM

Kuszony jak my, zwycięża za nas

Wspomnij na swe miłosierdzie, Panie, 
na swoją miłość, która trwa na wieki. 
Tylko o mnie pamiętaj w swoim miłosierdziu,
ze względu na dobroć Twą, Panie. 
Ps 25,6-7

16.02.2015. Egipt. Wioska al-Aour. Krewni i bliscy ofiar islamistów gromadzą się na nabożeństwie żałobnym. Grupa egipskich chrześcijan (Koptów) została porwana w Libii ponad miesiąc temu. 15 lutego pojawiło się wideo z egzekucji – 21 osób zostało ściętych przez terrorystów powiązanych z Państwem Islamskim.   16.02.2015. Egipt. Wioska al-Aour. Krewni i bliscy ofiar islamistów gromadzą się na nabożeństwie żałobnym. Grupa egipskich chrześcijan (Koptów) została porwana w Libii ponad miesiąc temu. 15 lutego pojawiło się wideo z egzekucji – 21 osób zostało ściętych przez terrorystów powiązanych z Państwem Islamskim.
ALAA ELKAMHAWI /ALMASRY ALYOUM/EPA/pap

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Moria
  21.02.2015 18:36
  O błogosławieni męczennicy, jesteście jak grona winnej latorośli w winnicy Pańskiej; waszym winem upaja się Kościół. Jesteście pełną chwały światłością Bożą, bo z radością przyjęliście na siebie wszystkie cier­pienia i odnieśliście zwycięstwo stając się ofiarami nie­sprawiedliwości: niech będzie chwała potędze, która wam towarzyszyła w walce!
  O Boże, który przyszedłeś dla naszego zbawienia, zmiłuj się nad nami. Gdy święci przygotowywali się na ucztę cierpienia, pili sok, który Żydzi wycisnęli na Gol­gocie, i w ten sposób przeniknęli do tajemnych zaka­marków Bożego domu.
  Dlatego śpiewajmy: niech będzie pochwalony Chry­stus, który napoił męczenników krwią ze swego boku!
  Jakże cudowne jest święto, które Ojciec przygoto­wuje w niebie swemu Jedynemu Synowi, święto, na które zaprasza proroków, apostołów i męczenników. Ojciec zarezerwował dla swych przyjaciół coś, czego żadne oko nie widziało dotąd; Syn rezerwuje dla swych gości coś, czego żadne ucho nie słyszało i coś, czego ta­jemnic żadne serce dotąd nie odkryło.
  Dlatego śpiewajmy: Wy, którzy zostaliście zaproszeni do domu światłości, módlcie się i orędujcie za nami wszyst­kimi, abyśmy uchronili nasze dusze od przyszłej kary.

  Rabulas z Edessy (+ 436), Hymn do męczenników

  źródło:
  Andrzej Tomkiel OFMCap. "Ojcowie Kościoła uczą nas modlitwy", Wyd. Sióstr Loretanek, Warszawa 1995
  doceń 1
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.