107,6 FM

Piekło chrześcijan

Są przypalani, głodzeni, bici do krwi. Giną za wiarę w Chrystusa. Na świecie istnieją obozy dla chrześcijan. i miejsca tortur. Nasza krew leje się na oczach milionów. Dlaczego?

Prześladowania toczą się na dwóch płaszczyznach: krwawej i tej w białych rękawiczkach. Nad Europą bowiem od dekad unosi się aura wrogości wobec religii. Nie tylko w mediach, ale także w ustawach, które gwałcą chrześcijańskie zasady. Ta twarz prześladowań też ma swoje ofiary. Allen nazywa to wojną z religią. Dokąd zmierza cywilizacja Zachodu? – pyta. Metropolita Chicago kard. Francis George, cytowany przez Allena, odpowiada: „Sądzę, że mnie czeka śmierć w łóżku. Mój następca umrze w więzieniu, a jego następca zostanie męczennikiem na miejskim placu”.

Zabici 15 lutego Koptowie w ostatniej chwili życia mieli na ustach imię Jezusa. Jak powtarza kard. Angelo Scola, metropolita Mediolanu, tacy ludzie są „dla nas, letnich Europejczyków, nie tylko świadectwem, ale mogą nas zawstydzić. Bo jak trzeba kochać Chrystusa, by w obliczu przyłożonego sztyletu pozostać Mu wiernym!”. Kardynał Dolan zaś dodaje: „Wielu chrześcijan codziennie doświadcza zniewag i żyje w strachu tylko dlatego, że szukają prawdy, wierzą w Chrystusa”.

Mity i cisza

„Wychowywałem się na katolika w zachodnim Kansas w latach 70. i 80. XX wieku, a moim jedynym cierpieniem za wiarę było jedzenie paluszków rybnych lub makaronu z serem w piątki Wielkiego Postu. Kiedy zacząłem natykać się na doniesienia o przemocy wobec chrześcijan, moją pierwszą reakcją było postrzeganie ich jako odosobnionych przypadków, a nie jako dowodu na coś powszechnego” – pisze Allen. Wyznanie watykanisty odzwierciedla sposób myślenia większości z nas. Faktem smutnym i zadziwiającym jest, że na temat zagłady chrześcijan świat milczy. Bo kto chce słuchać o „tym, jak radykalni islamiści w Egipcie wylewają kwas siarkowy na nadgarstki Koptów, aby wypalić wytatuowane tam krzyże”. Doniesienia te „są niepokojące i niewygodne, a zatem sprzeczne z tym, czego poszukują niektórzy chrześcijanie z Zachodu. Spokoju” – ocenia Allen.

« 1 2 3 4 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • zaniepokojony1
  31.03.2015 14:42
  A ja w ogóle nie wierzę w żadne Państwo Islamskie, mordowanie chrześcijan, wielkie zagrożenie dla ludzkości i inne propagandowe hasła, które Stany Zjednoczone serwują nam od samego początku. Czy widzieliście Państwo chociaż jedno nagranie, gdzie ktoś jest zamordowany? Zawsze w momencie podcięcia gardła, spalenia itd. obraz się ucina. Filmiki te są dziwnie zmontowane, jakoś wręcz w hollywoodzki sposób. Więźniowie noszą (tutaj na zdjęciu proszę zobaczyć) pomarańczowe stroje, które są przede wszystkim w amerykańskich więzieniach. Przemówienia tych ludzi wręcz w amerykańskim stylu. Ich gra wręcz aktorska. To jest największy fejk, jaki kiedykolwiek człowiekowi wciskano.

  Jeszcze raz powtarzam. Nie wierzę w istnienie żadnego Państwa Islamskiego, a jeżeli nawet jest coś podobnego to wygląda to zupełnie inaczej niż to jest pokazywane. Moim zdaniem to "państwo" powstało tylko po to, by wywiad wyłapywał zainteresowanych do przyłączenia się z zachodnich społeczności i natychmiast tych ludzi neutralizował. Ma to też wymiar propagandowy. Ma skłonić Europejczyków i Amerykanów przeciwko muzułmanom i dać pretekst do kolejnych ataków zachodu na bliskim wschodzie. Po kolejnych wyborach prezydenckich w Stanach od razu będą interweniować, wspomnicie Państwo moje słowa.
  doceń 0
 • picassojerzy
  31.03.2015 18:31
  Przynajmniej niech Gość nie będzie poprawny politycznie. Nie ma państwa islamskiego
  Jest banda krawawych zbrodniarzy (BKZ)
  Nie dawajmy tym krwiożerczym bestiom satysfakcji.
  To nie są barbarzyńcy to bestie ludzkie. Żaden normalny człowiek spotykając drugiego człowieka nie będzie mu ścinał głowy. ISIS to wcielone zło. To owoc islamu. I tak będę twierdził dopóki imamowie jednym głosem nie potępią tych rzeźników. Tymczasem u nas w Europie są szkoły koraniczne które tych zbrodniarzy popierają. Takich nauczycieli należy zamykać w więzieniach lub deportować. Ocknijmy się.
 • leonik
  01.04.2015 10:27
  To kara za to że chrześcijanie w imię swego bożka mordowali przez stulecia muzułmańskich mężczyzn,kobiety i dzieci...Ząb za ząb !!! Niech wyżynają,trzeba odpowiedzieć za swoje czyny nawet kilka pokoleń później !!!
  doceń 0
 • Aniol
  04.04.2017 22:19
  Przeszlismy 2 wojny swiatowe,nie wyszly to wzieli sie za inny sposob,polacy nie pozwola im tu wejsc i patrzec na to co beda robic,dosc zabijania,polacy nikogo nie zabijali,w czasie wojny kazdy sie bronil jak mogl i przed kim mogl,Odczepcie sie od Polski i polakow to wspaniali ludzie i przez zazdrosc ze sa uczciwi w zlym swietle sie nas stawia,
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama