107,6 FM

Produkcja zza klauzury

Co gra w duszach słupskich mniszek? W internecie można posłuchać dwóch utworów ze świeżo wydanej płyty "Tajemne drzwi". To pierwsza taka produkcja wydana przez klaryski w Polsce.

Autorkami słów do piosenek są s. M. Lidia Mahler i s. M. Izabela Zieniewicz, muzykę do wierszy swoich współsióstr skomponowała s. M. Weronika Ślusarska.

Profesjonalną pomocą w stworzeniu płyty służyli siostrom Jarosław i Małgorzata Madejscy, artyści Polskiej Filharmonii „Sinfonia Balitca” w Słupsku.

Udało im się do pomysłu zapalić także swoich przyjaciół: flecistkę Agnieszkę Respondek, muzyka słupskiej filharmonii, Przemysława Sysojewa-Osińskiego, pianistę, pedagoga Szkoły Muzycznej w Słupsku oraz gdańskiego kompozytora Marka Czerniewicka, który pomagał w opracowaniu utworów.

- Bez wątpienia była to dla nas wielka przygoda, której bez Bożej pomocy nie udałoby się nigdy zrealizować. Melodie s. Weroniki są po prostu piękne, więc staraliśmy się jedynie wypełnić brzmieniem instrumentów to, co siostra stworzyła – mówi Małgorzata Madejska.

Na płycie "Tajemne drzwi" można usłyszeć 12 piosenek wyśpiewanych przez s. Weronikę, której towarzyszą Dorota Pniewska oraz muzycy, a także wiersze s. Teresy i s. Tacjany recytowane przez autorki. Nagrania dokonano podczas dwóch dni w Młodzieżowym Domu Kultury w Słupsku.

Płyta, która została oficjalnie zaprezentowana w ubiegłą niedzielę razem z tomikiem wierszy słupskich zakonnic to wielkie dziękczynienie za 160 lat istnienia zakonu Mniszek Klarysek od Wieczystej Adoracji. Szerzej o płycie i wierszach klarysek pisaliśmy o tym TUTAJ.

A to piosenki, które promują płytę w internecie:

Siostry Klaryski :Chcę Ciebie kochać Boże
Siostry Klaryski

Siostry Klaryski:Jezu w milczeniu stoisz na tronie
Siostry Klaryski

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama