Będą opłaty za korzystanie z bankomatów Euronet

dodane 01.03.2015 14:11

wt /wyborcza.biz

Na razie wprowadza je jeden z największych banków na rynku - Bank Pekao SA. Ale takie rozwiązanie rozważają też inne sieci.

Będą opłaty za korzystanie z bankomatów Euronet   Roman Koszowski /Foto Gość Korzystanie z bankomatów Euronet będzie płatne dla klientów Pekao SA już od tego roku

Główną zaletą popularnej sieci bankomatów Euronet jest fakt, że dla posiadaczy konta w większości banków korzystanie z usług Euronetu jest bezpłatne. Już niedługo jednak stracą taką możliwość klienci Banku Pekao SA, z którego usług korzysta 5 mln Polaków. Od końca kwietnia ten drugi największy bank w Polsce wprowadza prowizję za wyjęcie gotówki. Na początku będzie to opłata w wysokości 1,49 zł niezależnie od wysokości wypłacanej sumy. Od 2016 roku prowizja wyniesie już 2 proc., a dla posiadaczy konta mobilnego będzie to nie mniej niż 5 zł.

Jeszcze większe wydatki czekają klientów dawnego Banku BPH - czeka ich prowizja 4 proc. (minimum 6 zł).

Nad wprowadzeniem podobnych rozwiązań zastanawiają się także inne duże banki. Chcą w ten sposób nadrobić mniejsze zyski wynikłe z niedawnego obniżenia opłat za płacenie kartą w sklepie.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| BANKOMAT, BANKOMATY, BANKOWOŚĆ, FINANSE, KONTA BANKOWE

Przeczytaj komentarze | 15 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 stt 13.08.2015 10:17
Niezalogowany użytkownik Zawsze można zmienić pracę
Plusów: 0 Utu 02.03.2015 16:50
Niezalogowany użytkownik Jak zastanawiał się subiekt Rzecki "Czyżbym już był tak stary jak nieboszczka Grossmutter i nie rozumiał ani ducha czasu, ani intencji ludzi..." :)
Plusów: 3 jaga 02.03.2015 13:13
Niezalogowany użytkownik Banki wprowadzają co rusz jakieś nowe opłaty, dlatego trzeba szukać korzystniejszych dla siebie ofert i płacić bankowi mniej. Bardzo przydatne rady na ten temat znalazłam na poradniku inwestowania: http://poradnikinwestowania.pl/jak-mniej-placic-bankowi/
Plusów: 1 ble 02.03.2015 07:32
Niezalogowany użytkownik Dlaczego nie. Dopóki można płacić gotówką. Problem tylko z odbiorem pensji. Ze skarpety widać ile ubywa, państwo nie wie ile i na co wydaję, łapacze reklamowi również. Jakaś namiastka własnego zycia bez podglądania przez sieć.

wszystkie komentarze >