Banki bezkarnie skubią klientów

dodane 03.03.2015 07:12

PAP |

Chociaż banki zdzierają z nas coraz więcej z tytułu opłat i prowizji, nadzór finansowy temu nie przeciwdziała. A przychodzi nam już płacić nawet za wypłatę swoich pieniędzy w bankomatach - informuje "Gazeta Polska codziennie".

Banki bezkarnie skubią klientów   Agata Ślusarczyk /Foto Gość Banki wyciągają od Polaków coraz więcej pieniędzy

W tym roku czeka nas fala podwyżek, bo banki będą chciały zrekompensować sobie spadające przychody z tytułu niższych stóp procentowych, niższej sprzedaży kredytów hipotecznych, wprowadzeniu ujemnych stóp LIBOR. I chociaż prowizje i opłaty w bankach w Polsce należą do najwyższych w Europie, to prowizyjne eldorado trwa latami, a banki są bezlitosne w ściąganiu haraczy. Ponadto zaczynają wprowadzać opłaty za pobieranie pieniędzy w bankomatach. Aby klienci nie zorientowali się, jak są oskubywani, banki rozbudowały tabele opłat i prowizji do kilkustronicowych broszur zapisanych drobnym makiem.

Banki są bezkarne, bo polskie przepisy nie zawierają katalogu opłat i prowizji, jakie bankowcom wolno pobierać.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| "GAZETA POLSKA CODZIENNIE", BANKI, PRZEGLĄD PRASY

Przeczytaj komentarze | 3 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 2 jestem JEGO 03.03.2015 15:16
Niezalogowany użytkownik Pełna zgoda, Panie Andrzeju. Szkoda, że nieporównywalnie mniej zarabiamy, w stosunku do pracowników szeroko rozumianego Zachodu...
Plusów: 3 Andrzej Mikosz 03.03.2015 15:02
Niezalogowany użytkownik Usługi dotyczące zarządzania gotówką są drogie dla banku (bankomaty, przyjmowanie wpłat gotówkowych); dlatego system prowizji bankowych działa w ten sposób, by zniechęcić do posługiwania się gotówką (opłaty za korzystanie z bankomatów; opłaty za wpłaty gotówkowe). Z doświadczenia współpracy z bankami w innych krajach (USA, Szwajcaria) zauważam, że prowizje w Polsce są nadal niższe niż w tych krajach.
Plusów: 6 anonymous 03.03.2015 12:54
Niezalogowany użytkownik Wszedłem dziś do placówki pekao żeby zrobić szybko wpłatę 180zł naa konto wydziału komunikacji za przerejestrowanie auta. Pani w okienku mówi, że 9zł za taką wpłatę. Zrobiłem oczy i wyniosłem się stamtąd, wyjąłem telefon i zrobiłem przelew za 0zł!

wszystkie komentarze >

Reklama