Czy PE będzie wspierał tzw. prawo do aborcji?

dodane 03.03.2015 18:50

KAI |

Za tydzień Parlament Europejski ma głosować nad raportem nt. równości kobiet i mężczyzn w Unii Europejskiej w 2013 r. Przedstawi go belgijski europoseł Marc Tarabella.

Czy PE będzie wspierał tzw. prawo do aborcji?   HENRYK PRZONDZIONO /Foto Gość Budynek PE w Strasburgu

Zdaniem Federacji Katolickich Stowarzyszeń Rodzinnych w Europie (FAFCE) raport ten zawiera „wiele pozytywnych punktów”. Niepokój budzi jednak to, że niektóre jego treści, związane z aborcją, wykraczają poza kompetencje UE.

Dlatego ponad 60 tys. obywateli Unii Europejskiej podpisało z inicjatywy FAFCE petycję, która wzywa członków Parlamentu Europejskiego, by potwierdzili jego stanowisko z grudnia 2013 r. Odrzucono wówczas tzw. raport Estreli nt. zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego i związanych z tym praw (SRHR). W zamian przyjęto rezolucję, mówiącą, że tworzenie i wprowadzanie w życie polityki w dziedzinie SRHR oraz edukacji seksualnej w szkołach należy do kompetencji państw członkowskich, zgodnie z obowiązującą w UE zasadą pomocniczości.

Oznacza to, że UE nie ma kompetencji do zajmowania stanowiska w kwestii aborcji, która jest domeną państw członkowskich, dlatego nie mogą w tej sprawie zapadać decyzje w Brukseli. Z tego względu z tekstu raportu Tarabelli powinny zostać usunięte jakiekolwiek odniesienia do aborcji - przekonuje FAFCE.

Wspomniana petycja jest apelem do członków Parlamentu Europejskiego, by nie wspierali tzw. prawa do aborcji. Przewodniczący FAFCE Antoine Renard zauważył, że dziesiątki tysięcy obywateli, którzy ją podpisali, „liczą, iż członkowie Parlamentu Europejskiego uszanują zasadę pomocniczości i nie przekroczą uprawnień UE”. - Mamy nadzieję, że ci obywatele będą wysłuchani, a nie zignorowani przez członków Parlamentu Europejskiego - dodał Renard.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ABORCJA

Przeczytaj komentarze | 5 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Wspomniana petycja 04.03.2015 16:35
Niezalogowany użytkownik http://citizengo.org/pl/19651-ue-znowu-glosuje-nad-aborcja-zatrzymajmy-pe-kolejny-raz
Plusów: 0 DNA 04.03.2015 14:47
Niezalogowany użytkownik Według UE każde zło jest dobre. Oto główna doktryna tej szatańskiej organizacji.
Plusów: 0 saherb 04.03.2015 11:50
Niezalogowany użytkownik Degrengolada postępuje niezależnie czy jesteśmy członkiem UE, czy nie. Ponieważ jesteśmy członkiem UE, to mamy możliwość BLOKOWANIA szkodliwych ustaw i innych projektów.

Omawiany raport odnosi się do "równości kobiet i mężczyzn". Mężczyzna nigdy nie będzie w ciąży i w związku z tym nie będzie też miał możliwości ewentualnego zabicia dziecka nienarodzonego. Więc pod tym względem nigdy nie będzie równości między kobietami i mężczyznami, co pokazuje, że ów raport jest zwykłym ideologicznym bełkotem.
Plusów: 1 agnostos 03.03.2015 23:05
Unia wie co jest dobre dla Polski. Amen.

wszystkie komentarze >