"Przystępują do Komunii, a później głosują…"

dodane 11.03.2015 13:01

jdud /KAI

Napór liberalizmu jest coraz mocniejszy, na naszych oczach realizowane są pomysły pana posła P. - mówi w wywiadzie dla KAI przewodniczący episkopatu abp Stanisław Gądecki.

"Przystępują do Komunii, a później głosują…"   Tomasz Gołąb /Foto Gość Abp Stanisław Gądecki

- Co smutne - dodał - w tej dyskretnej przemianie kraju biorą udział osoby, które mówią o swoim katolicyzmie, siedzą w pierwszych ławkach w kościele w trakcie Mszy św. i nabożeństw, potakują, przystępują do Komunii św. a później głosują nad prawem sprzecznym z nauką Kościoła, z zasadami życia społecznego, dotyczącymi życia, rodziny, kultury. Nad zmianami, które dotkną w przyszłości nie tylko katolików, ale wszystkich obywateli, także niewierzących - przestrzega abp Gądecki.

Skrytykował także media. - O tym, jak funkcjonują, przekonałem się, obserwując informacje o klinice naprotechnologii, która powstała w Poznaniu. Założyła ją grupa lekarzy, zgłosiło się 141 małżeństw, 47 z nich już spodziewa się dziecka. Jest to dobry wynik w pierwszym roku działalności. Zachęciłem ich więc, by zgłosili się do regionalnej TV, ale wydawca odrzucił na kolegium propozycję zrobienia materiału. Można to zrozumieć. Procedura in vitro to kilka lub kilkadziesiąt tysięcy złotych, w klinice naprotechnologii pacjenci płacą ok. 600 zł. Okazuje się, że są już tematy zastrzeżone, o których nie zrobi materiału nawet publiczna TV- podsumował arcybiskup.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ABP GĄDECKI, ABP STANISŁAW GĄDECKI

Przeczytaj komentarze | 19 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Bolesław 12.03.2018 01:48
Niezalogowany użytkownik Ja absolutnie się zgadzam z ks. abpem, jako praktykujący katolik, że jak ktoś głosuje na którąkolwiek z tych partii siedzących w sejmie, na tę czerwoną swołocz, to nie tylko grzeszy, ale łamie elementarne zasady naszej cywilizacji, z której dziedzictwa się składamy.
Plusów: 0 milosierny 16.03.2015 15:42
Niezalogowany użytkownik Ja myślę że te "szatańskie nasienie" należy raz na zawsze wytępić aby nie siały wśród nas dalszego zgorszenia.
Podejrzewam że w tych przypadkach obeszło by się nawet bez "próby ognia, wody czy wrzątku"
Plusów: 2 malinka 14.03.2015 11:04
Niezalogowany użytkownik Zastanawiające jest ile trzeba mieć w sobie pychy i buty by wypowiedzieć takie słowa
Plusów: 1 dodo 13.03.2015 10:57
Niezalogowany użytkownik Zdecydowana wiekszosc tych ideologicznych tworów w tym gender i ruchy LGBT nie pochodzi z eurokolchozu jak to Pan nazywa a z USA podobnie jak najwieksze i najpotezniejsze korporacje farmaceutyczne i aborcyjne, które owszem lobbują w swoim interesie w parlamencie euroejskim i polskim niestety też.
Z resztą Panskiej wypowiedzi sie zgadzam
Pozdrawiam

wszystkie komentarze >