107,6 FM

Od jutra - 500 dni do ŚDM

Z krakowskimi organizatorami Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku spotkał się kard. Stanisław Ryłko, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich.

- Efekt końcowy pracy jest zawsze piękniejszy niż to, co zdołamy sami przygotować. Łaska Boża jest większa niż nasze ludzkie starania - mówił kardynał podczas spotkania z sekretariatem generalnym i szefami sekcji komitetu organizacyjnego. Przypomniał, że patronem ŚDM w 2016 roku jest Jan Paweł II. - Jest z nami, bo to jego dzieło, w które włożył całą swoją miłość do młodych - zapewnił kard. Ryłko.

Zaapelował też do polskiej młodzieży, by poczuła się gospodarzem tego spotkania i licznie przybyła do stolicy Małopolski. - Kraków czeka, a przede wszystkim czeka Chrystus w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Czeka na was ojciec święty Jan Paweł II, który jest pierwszym wielkim gospodarzem tych Dni. Przyjmijcie to zaproszenie! - zachęcał.

Robocze spotkania z członkami komitetu organizacyjnego dotyczyły logistyki ŚDM, miejsc celebracji, zakwaterowania, wyżywienia i transportu pielgrzymów, pakietów, które otrzymają młodzi uczestniczący w Światowych Dniach Młodzieży w Polsce, czy organizacji katechez w językach narodowych.

- To jedna ze standardowych, roboczych wizyt. Co jakiś czas Papieska Rada ds. Świeckich przyjeżdża do Krakowa, by spotkać się z naszym komitetem - wyjaśnia Magdalena Dobrzyniak z sekretariatu generalnego komitetu.

Dodaje, że członkowie komitetu spotykają się z przedstawicielami watykańskiej dykasterii także w Rzymie. Najbliższe takie spotkanie ma się odbyć jeszcze w tym miesiącu. Omawiane będą wtedy różne obszary prac komitetu, począwszy od przygotowania miejsc celebracji, kwestii bezpieczeństwa, miejsc katechez, organizacji "katechezy w drodze" (pielgrzymki do sanktuariów Bożego Miłosierdzia i św. Jana Pawła II w Krakowie), przez posiłki, noclegi i transport, a skończywszy na informatycznym systemie rejestracyjnym. Ukończenie prac nad systemem to obecnie jedno z najpilniejszych zadań. Przygotowują go informatycy z Watykanu, ściśle współpracując z krakowską sekcją rejestracji. - W systemie będą się rejestrowały różne grupy pielgrzymów: młodzi z całego świata, goście VIP, biskupi oraz dziennikarze - wyjaśnia M. Dobrzyniak. Platforma rejestracji ma zostać uruchomiona w drugiej połowie bieżącego roku.

Do krakowskich ŚDM pozostało 501 dni. Jutro, gdy odliczanie osiągnie okrągłą liczbę "500", zorganizowany zostanie promujący ŚDM flash mob. Wszyscy, którzy chcą się przekonać, na czym dokładnie będzie polegał, powinni pojawić się o godz. 15 na krakowskim Rynku Głównym.

Wcześniej, w samo południe, młodzież zbierze się pod Oknem Papieskim, by pomodlić się wspólnie w intencji ŚDM oraz ojca świętego Franciszka - jutro bowiem mija druga rocznica jego wyboru na Stolicę Piotrową.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama