107,6 FM

Dekada abp. Hosera

Mszą św. w katedrze floriańskiej uczczono 10. rocznicę przyznania sakry biskupiej abp. Henrykowi Hoserowi.

- Im dłużej jestem biskupem, tym bardziej odczuwam ciężar tej posługi. Dlatego nie zapomnijcie się modlić za mnie mnie i za innych księży z diecezji - prosił  w homilii ordynariusz warszawsko-praski. Wymienił też podstawowe zadania swojej pracy. - Moim obowiązkiem jest być tym, który wprowadza pojednanie, jednoczy Kościół lokalny, wzbogaca go o nowe charyzmaty, nowe misje i nowe inicjatywy oraz by docierać jak najdalej z Dobrą Nowiną - wyliczał. Przypomniał, że decyzją Jana Pawła II, święcenia biskupie przyjął 19 marca 2005 r., w uroczystość św. Józefa. - Udzielił mi ich kard. Crescenzio Sepe w kaplicy naprzeciwko Watykanu. Pracowałem jako sekretarz pomocniczy Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów i przewodniczący Papieskich Dzieł Misyjnych. Trzy lata później Benedykt XVI wysłał mnie do Polski - wspominał jubilat.

Po Eucharystii powinszowania ordynariuszowi warszawsko-praskiemu złożyli duchowni, klerycy i rodziny z diecezji. Seminarzyści przypomnieli w nich motto biskupiej posługi abp. Hosera, które brzmi: "Maior est Deus” (Większy jest Bóg).

Księża prawosławni odczytali list bp. Sawy, prawosławnego metropolity warszawskiego i całej Polski. Hierarcha przekazał w nim braterskie pozdrowienie oraz życzenia zdrowia i błogosławieństwa dla dobra Winnicy Pańskiej. Podarował też jubilatowi krzyż.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama