107,6 FM

Niemieccy świeccy bronią nauki o małżeństwie

W związku z październikowym Synodem Biskupów na temat rodziny w Watykanie "Forum Katolików Niemieckich" apeluje do biskupów niemieckich aby zdecydowanie bronili dotychczasowego nauczania Kościoła na temat małżeństwa.

"Nauczanie to powinno być rozpowszechniane poprzez słowo pasterskie" - czytamy w oświadczeniu opublikowanym dzisiaj w Augsburgu. Konferencja Biskupów Niemiec zapowiedziała, że w niedługim czasie opublikuje stosowny dokument na temat małżeństwa i rodziny.

"Nauczanie Kościoła na temat małżeństwa i rodziny nie jest powszechnie znane wśród wiernych" - czytamy w "Oświadczeniu z Fuldy" opublikowanym przez ogólnoniemieckie stowarzyszenie katolików określających się jako "wiernych papieżowi i Kościołowi". Autorzy dokumentu uważają, że poza czysto socjologiczną perspektywą musi być jasno wyjaśnione sakramentalne znaczenie małżeństwa, jego nierozerwalność i skierowanie na prokreację oraz wychowanie dzieci. Za konieczne Forum uważa "pogłębione przygotowanie narzeczonych do sakramentu małżeństwa".

Forum podkreśla, że sakrament małżeństwa umacnia wierność w małżeństwie. Ponadto chroni małżonków i ich dzieci przed "cierpieniem, depresją i złamaną biografią". "Chrześcijańskie duszpasterstwo wypełni przede wszystkim swoje zadanie wtedy, gdy w pełni i bez zafałszowań będzie głosić wolę Jezusa" - czytamy w oświadczeniu.

Forum Katolików Niemieckich powstało 15 lat temu, jako odpowiedź na lewicujący i politycznie zaangażowany Centralny Komitet Katolików Niemieckich. Forum zrzesza ponad 40 wspólnot i organizacji konserwatywnych, w tym Młodzież 2000, Wspólnoty Błogosławieństw i Emmanuel, a także liczne ruchy pro-life.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama