I ty możesz być kanonizowany

dodane 01.04.2015 13:16

fk

Święci są wśród nas. Niech więc mają na to papiery!

I ty możesz być kanonizowany   Henryk Przondziono i Photoshop Biskup Tomasso C. wystąpił w kominiarce, ponieważ pragnął zachować anonimowość

Kongregacja Spraw Kanonizacyjnych rozważa wprowadzenie zmian w polityce kanonizacyjnej. Prawdopodobnie od 2016 roku możliwe będzie ogłoszenie świętą osoby żyjącej. Pragnący zachować anonimowość biskup Tomasso C. powiedział serwisowi Gosc.pl, że sytuacja taka miałaby wiele zalet. – Ludzie od dawna uskarżają się na konieczność zanoszenia długotrwałych modlitw za pośrednictwem świętych przebywających już w niebie, w dodatku nie mając gwarancji wysłuchania. W przypadku świętego żyjącego łatwo byłoby uzyskać informację, czy sprawę przyjmie i będzie za nami orędował, czy też nie – przekonuje biskup. Pozwoliłoby to zaoszczędzić czas i zapobiegłoby ewentualnym rozczarowaniom.

Hierarcha zwrócił też uwagę na fakt, że sytuacja taka mocno zwiększyłaby liczbę objawień prywatnych z udziałem świętych, a to z pewnością nie pozostałoby bez pozytywnego wpływu na wiarę ludu.

– Oczywiście kanonizacja za życia byłaby obłożona wieloma warunkami – zapowiada biskup Tomasso C. – Osoba taka musiałaby mieć nieposzlakowaną opinię, byłaby też zobowiązana do wykazania się przynajmniej jednym cudem, na przykład dobrym stanem relikwii – zastrzega.

 

*Materiał opublikowany z okazji 1 kwietnia - Prima Aprilis:)

Przeczytaj też: Prima Aprilis, czyli gdzie były wkręty?

«« | « | 1 | » | »»
Przeczytaj komentarze | 8 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 2 kk 01.04.2015 18:31
Niezalogowany użytkownik "Henryk Przondziono i Photoshop" :D
Plusów: 3 Minerwa 01.04.2015 17:12
Czemu głupi? Taki sam primaaprilisowy dowcip jak każdy inny, jego nieprawdziwość jest oczywista, treść zabawna i zgrabnie ograna, nie rozumiem, o co tu się czepiać.
Wygląda, że sam się na to nie załapiesz, jako że święty smutny - to smutny święty :). Wyluzuj!
Flp 4,4 :)
Plusów: 0 Domko 01.04.2015 15:09
Niezalogowany użytkownik Prima aprilis, prima aprilisem, ale jednak tego typu żarty to już poziom prasy brukowej.

Mam nadzieję, że gosc.pl zrobi coś ze swoim poziomem redakcyjnym, bo bardzo się on zaniżył. Wspomnę tylko o dwóch sprawach - tytułach artykułów. Jeden: "Zmarł pierwszy niepełnosprawny, którego ucałował nowy papież" - co świadczyło o tym, że ów człowiek zmarł z powodu ucałowania przez papieża. Drugi: "Biskupi: Twórzmy związki partnerskie" - to już był skandal, szczególnie gdy toczy się nachalna propaganda mówiąca, że osoby cudzołożne będą mogły przyjmować Komunię Św. A w tym artykule chodziło o to, że biskupi apelowali o związki między Kościołem rzymsko-katolickim a greko-katolickim (dokładnie się w treść nie wczytałem, ale mniej więcej o to chodziło). Tytuł ten potem zmieniono, ale sam niesmak pozostał (szczególnie, że odnośnik do artykułu dalej miał ten tytuł w sobie).

Albo na Facebooku ktoś z redakcji gosc.pl nazwał ukrycie Najświętszego Sakramentu we Francji przed profanacjami, które tam ciągle mają miejsce, skandalem (było napisane, że decyzja biskupa jest skandaliczna). Chyba to normalne, że taką decyzję podjęto i nie jest to powód, aby judzić przeciwko władzy kościelnej.


Krótko mówiąc: drogi gosc.pl i "Gościu Niedzielny" - może czas przyjrzeć się swojej redakcji i formie artykułów. Bo póki co poziom jest coraz gorszy i ja już nie mam do Was takiej sympatii, jak kiedyś.
Plusów: 0 filip 01.04.2015 14:24
Niezalogowany użytkownik Nawet jak na prima aprilis to głupi żart.

wszystkie komentarze >