Prokuratura umorzyła sprawę prof. Chazana

dodane 01.05.2015 09:50

Mariusz Majewski

Śledczy uznali, że znany lekarz nie złamał prawa odmawiając pacjentce wykonania aborcji.

Prokuratura umorzyła sprawę prof. Chazana   Mariusz Majewski /Foto Gość Prof. Chazan mówił, że "aborcję to zabójstwo niewinnego człowieka", jednocześnie przyznając, że dokonywał jej w przeszłości i dzisiaj się tego wstydzi. Jest jednym z sygnatariuszy "Deklaracji wiary", w której zapisano m.in. potrzebę "przeciwstawiania się narzuconym antyhumanitarnym ideologiom współczesnej cywilizacji"

Prokuratura Rejonowa Warszawa-Mokotów podjęła decyzję o umorzeniu śledztwa ws. „narażenia pacjenta na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w związku z odmową przeprowadzenia zabiegu usunięcia ciąży”.

Jak informuje portal TVP Info,  w poniedziałek 4 maja decyzja zostanie wysłana kobiecie, która złożyła to zawiadomienie. Chodzi o następstwa głośnej sprawy, w wyniku której prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz zwolniła prof. Chazana ze stanowiska dyrektora Szpitala św. Rodziny.

Prof. Bogdan Chazan został przesłuchany przez śledczych przeszło dwa tygodnie temu. Wcześniej prokuratorzy przesłuchali prof. Romualda Dębskiego, lekarza prowadzącego pacjentki, której ówczesny dyrektor Szpitala św. Rodziny odmówił przeprowadzenia aborcji.

Pod koniec lutego do prokuratury trafiła opinia biegłych z wrocławskiej Akademii Medycznej. Jak podaje TVP Info wynika z niej, że ciąża była prowadzona prawidłowo, a narodziny dziecka nie zagrażały życiu i zdrowiu matki.

W połowie marca przed sądem pracy ruszył proces, który prof. Chazan wytoczył za odwołanie go ze stanowiska szpitala po tym, gdy odmówił aborcji. Domaga się przywrócenia do pracy. 

- Przez te 10 lat udowodniłem, że potrafię kierować szpitalem, wyprowadziłem go na prostą. Szpital uzyskał zaufanie pacjentek, o czym świadczy wzrost liczby pacjentek leczonych, liczby porodów. Jeśli chodzi o klauzulę sumienia, to uważam, że przysługiwała mi jako lekarzowi - mówił prof. Chazan. Przyznał, że brakuje mu pracy w szpitalu, bo operacje, porody, to był sens jego lekarskiego życia.

Pełnomocnik lekarza, mecenas Jerzy Kwaśniewski tłumaczył, że podstawą pozwu jest fakt, iż w ocenie profesora przyczyny jego odwołania były fikcyjne. Prawdziwym powodem była dyskryminacja ze względu na światopogląd.

 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ABORCJA, PROF. CHAZAN, PROKURATURA, WARSZAWA

Przeczytaj komentarze | 16 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 4 ala 05.05.2015 11:46
Niezalogowany użytkownik Trochę źle rozumujesz. P. Chazan wróci na stanowisko jeśli najpierw odpowie za wszystkie "morderstwa" (taką przecież niektórzy na tym forum używają retorykę). A jak myślisz jaki wyrok należy się "seryjnemu mordercy"???
Plusów: 1 ksad 05.05.2015 08:55
Niezalogowany użytkownik W tej sytuacji, jak rozumiem, Pan Profesor wraca na swoje stanowisko i otrzymuje odszkodowanie...? - Nie? - No to ile warte jest to państwo? Słowa, słowa, słowa...
Plusów: 0 gosc 03.05.2015 09:40
Niezalogowany użytkownik Polski dr mengele , nie powinien wyjsc z kryminalu do konca zycia
Plusów: 2 k 03.05.2015 00:08
Niezalogowany użytkownik Świadczy ona o tym, że są odważni prokuratorzy ceniący prawdę.

Jeśli idzie o prawo to tu zwyczajnie nie można było podjąć innej decyzji. pytanie, czy zaraz nie pojawi się jakiś polityk, który przy poparciu postępowych środowisk będzie chciał to zmienić.

wszystkie komentarze >