107,6 FM

Prezydent w piątek u Kukiza? Niewykluczone...

Sztaby Bronisława Komorowskiego i Andrzeja Dudy ustaliły szczegóły czwartkowej debaty w TVN. Komorowski nie wyklucza także, że weźmie udział w piątkowej debacie w Lubinie proponowanej przez Pawła Kukiza - dowiedziała się we wtorek PAP z otoczenia prezydenta.

21 maja odbędzie się debata, która ma być emitowana w TVN, TVN24 i TVN BiŚ. Zaplanowano trzy bloki tematyczne dotyczące: polityki zagranicznej i bezpieczeństwa, gospodarki i polityki społecznej. Po każdej z tych części kandydaci będą mieli czas, by zadawać sobie pytania.

Debatę podsumują dwuminutowe oświadczenia obu kandydatów na prezydenta.

"Nie mieliśmy żadnych problemów - ustalenia były już znane kilka dni temu i to porozumienie zostało ze strony pana prezydenta Komorowskiego podpisane. To tak naprawdę sztabowcy PiS zaczęli zmieniać zdanie, szczególnie po niedzielnej debacie, która ewidentnie została przegrana przez pana Dudę" - powiedział PAP poseł Jakub Rutnicki ze sztabu Komorowskiego. "Andrzej Duda będzie brał udział w debacie. Wczoraj decyzją sztabów obu kandydatów zostały wyznaczone warunki" - poinformowała we wtorek dziennikarzy szefowa sztabu kandydata PiS Beata Szydło.

Według informacji PAP, prezydent Komorowski nie wyklucza także udziału w debacie proponowanej przez Pawła Kukiza, po uzgodnieniu jej warunków przez oba sztaby.

Paweł Kukiz, który otrzymał w I turze wyborów prezydenckich prawie 21 proc. głosów, mówił, że w ubiegłym tygodniu wysłał do sztabów obu kandydatów na prezydenta zaproszenie na debatę w Lubinie. Zapowiedział też, że zgadza się, by poprowadził ją dziennikarz "wyznaczony przez obywateli".

"Zaproponowałem więc, że debatę poprowadzi w naszym imieniu redaktor naczelny 'Super Ekspresu', pan Sławomir Jastrzębowski" - napisał we wtorek Kukiz na swoim facebookowym profilu. Debata miałaby odbyć się w piątek.

Sztab PiS i sam kandydat podtrzymują swoje zainteresowanie debatą zaproponowaną przez Kukiza. "Słyszałem o tej inicjatywie, natomiast nie przyszło do nas jeszcze w tej sprawie oficjalne pismo, o którym informował pan Kukiz. Czekamy na to pismo. Ja już wyraziłem opinię na ten temat, wtedy, kiedy Paweł Kukiz (po raz pierwszy) zaproponował przeprowadzenie debaty, powiedziałem 'ok, wchodzę'. Nie zmieniam zdania" - powiedział we wtorek Duda.

II tura wyborów prezydenckich planowana jest w niedzielę, 24 maja.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama