107,6 FM

Bp Pindel: Jak najczęściej błogosławcie dzieci!

Jak najczęściej błogosławcie swoje dzieci, bo to znaczy dobrze im życzyć – zachęcał bp Roman Pindel, który 19 maja odwiedził Przedszkole Katolickie im św. Rodziny w Bielsku-Białej.

Wspólnie z rodzicami, kadrą pedagogiczną i przedstawicielami zarządu Katolickiego Stowarzyszenia Oświatowego ordynariusz bielsko-żywiecki obejrzał program artystyczny poświęcony rodzinie w wykonaniu maluchów i starszaków z placówki w głównej siedzibie przedszkola. Biskup wspólnie z rodzicami udzielił indywidualnego błogosławieństwa każdemu z maluchów.

Jak najczęściej błogosławcie swoje dzieci, bo to znaczy dobrze im życzyć – zachęcał bp Roman Pindel, który 19 maja odwiedził Przedszkole Katolickie im św. Rodziny w Bielsku-Białej. Wspólnie z rodzicami, kadrą pedagogiczną i przedstawicielami zarządu Katolickiego Stowarzyszenia Oświatowego ordynariusz bielsko-żywiecki obejrzał program artystyczny poświęcony rodzinie w wykonaniu maluchów i starszaków z placówki w głównej siedzibie przedszkola. Biskup wspólnie z rodzicami udzielił indywidualnego błogosławieństwa każdemu z maluchów.

Hierarcha zachęcił, by błogosławić dziecku jak najczęściej, bo to oznacza także gest życzliwości. „Błogosławmy swym dzieciom czy to znakiem krzyża na czole, czy też kładąc na główkę dziecka rękę. W ten sposób prosimy Boga o to, by obdarzał dziecko tym, co najlepsze, co jest mu najbardziej potrzebne ” – zachęcał duchowny, po czym sam pobłogosławił każdą rodzinę.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama