107,6 FM

S. Chmielewska apeluje o przyjęcie syryjskich chrześcijan

S. Małgorzata Chmielewska, założycielka Wspólnoty Chleb Życia, w porozumieniu z Fundacją Estera, zaapelowała do rządu premier Ewy Kopacz o przyjęcie w Polsce 300-stu rodzin syryjskich chrześcijan.

S. Chmielewska apeluje o przyjęcie syryjskich chrześcijan   S. Małgorzata Chmielewska, przełożona wspólnoty "Chleb Życia" Anna Kwaśnicka /Foto Gość W specjalnym liście otwartym s. Chmilewska podkreśliła, że wojna w Syrii pochłonęła co najmniej 220 tys. ofiar, a ponad 10 milionów Syryjczyków musiało uchodzić z domów - z czego prawie 4 miliony uciekło za granicę.

Dzięki prywatnym darczyńcom Fundacja Estera zgromadziła środki finansowe konieczne do sprowadzenia i pokrycia kosztów pobytu w Polsce uchodźców. Brakuje wyłącznie decyzji politycznej, a więc rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych, które umożliwiłoby wdrożenie procedury przesiedlenia syryjskich chrześcijan.

 

W liście otwartym s. Chmilewska podkreśliła, że przesiedlenie 300-stu rodzin chrześcijańskich z Syrii zwiększyłoby rolę naszego kraju w kształtowaniu polityki azylowej Unii Europejskiej. Szczególnie w kontekście działań Komisji Europejskiej w sprawie przyjęcia uchodźców z krajów Afryki, Azji i Bliskiego Wschodu.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama