107,6 FM

Z całunem na dłużej?

Ogromny napływ pielgrzymów sprawił, że władze kościelne zastanawiają się nad możliwością przedłużenia czasu wystawienia Całunu Turyńskiego.

oinformował o tym ks. Liberio Andreatta, kierujący Rzymskim Dziełem Pielgrzymek (Opera Romana Pellegrinaggi), czyli związanym z Wikariatem Diecezji Rzymskiej biurem podróży, organizującym m.in. wyjazdy do Turynu. Ujawnił on, że trwają na ten temat rozmowy z Watykanem, a ostateczna decyzja w tej sprawie zależy od Papieża. Chodzi o przedłużenie wystawienia o kilka dni, tak by wszyscy chętni mogli pomodlić się przed tą jedną z najbardziej czczonych relikwii chrześcijaństwa. Według programu wystawienie ma się zakończyć  24 czerwca. Wcześniej przed Całunem modlić się będzie Ojciec Święty.

Jednocześnie poinformowano, że pielgrzymi z Polski stanowią jedną z najliczniejszych grup narodowościowych przybywających do Turynu. Najwięcej pielgrzymów (26 475 osób) przybyło dotychczas z Francji, z Polski 21 715 osób, zaś z Niemiec nieco mniej niż połowa tej liczby (10 487 osób).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama