107,6 FM

Ofiaruj swoje dzieci

Czemuście Mnie szukali? Czy nie wiedzieliście, że powinienem być w tym, co należy do mego Ojca?

Czy można mieć pretensje do rodziców o to, że martwią się o swoje dzieci? Troska rodziców o dzieci jest jedną z najsilniejszych. Wierzę, że chęć zagwarantowania dzieciom szczęścia wypływa z najgłębszej potrzeby serca, którą zaszczepił w nas sam Stwórca. Bo to On jest pierwszym, który pragnie szczęścia swoich dzieci. Tylko to nasze święte pragnienie wyrasta z grzesznego serca. Nasze postawy względem dzieci dryfują coraz dalej od tego, co wynika z ducha Ewangelii. Bezkrytycznie spełniamy kaprysy, usuwamy przeszkody, nie potrafimy dać im swojego czasu. Naturalna troska o dziecko zamienia się albo w obojętność, albo w obsesyjny lęk o nie. Jakbyśmy nie wierzyli, że nikt poza nami nie jest w stanie zapewnić mu bezpieczeństwa. Tracąc Boga z pola widzenia, czujemy, że jesteśmy zdani tylko na siebie. O tym jest dzisiejsze słowo. O kolejności działań. Zanim my zaczniemy działać, powinniśmy udać się do świątyni i złożyć nasze dziecko w ręce Ojca. I z tego ofiarowania czerpać wszelką mądrość i siłę do bycia rodzicem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • Gabriela Maria
    13.06.2015 15:19

    Redaktorowi Adamowi Szewczykowi gratuluję odkrycia, którego dokonał w trakcie lektury Księgi Rodzaju, a o którym nie omieszkał dziś poinformować na antenie Radia eM: „Eureka! Najpierw mamy się rozmnażać, aby potem zdobywać świat.” Idąc tym tropem proponuję zakładać wspólnoty rozmnażalni: każdy z każdą, byle się więcej - i we własnym gronie - rozmnożyć. Zdaje się, że w podobnym duchu żyją / żyli mormoni. Czyżby na antenę Radia eM i łamy „GN” trafiła ich akcja ewangelizacyjna …?
    A teraz serio: „Ze względu na Syjon nie umilknę i ze względu na Jeruzalem nie spocznę, dopóki nie wzejdzie jak jasność jego sprawiedliwość i nie zapłonie jego zbawienie jak pochodnia” (Iz 62, 1). To „Pan zadaje śmierć, ale i przywraca do życia”. Sprawia, że „niepłodna rodzi siedemkroć, a ta, która ma wiele dzieci, więdnie”. Bo „walczący z Panem będą zdruzgotani, Najwyższy w niebie pobije ich. I wywyższy róg swego Pomazańca” (1 Sm 2).

    doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.