Watykan: Awantura wokół kard. Pella

dodane 01.06.2015 16:40

RADIO WATYKAŃSKIE |

Watykan broni kard. Pella przed oskarżeniami o tolerowanie pedofilii w australijskim Kościele.

Watykan: Awantura wokół kard. Pella   abc.net.au/religion / CC 2.0 Kardynał George Pell

Deklaracje jednego z członków Papieskiej Komisji ds. Ochrony Nieletnich w odniesieniu do kard. George’a Pella mają charakter osobisty i nie są związane z kompetencjami rzeczonej komisji. W ten sposób watykański rzecznik skwitował wypowiedź telewizyjną Petera Saundersa należącego do wspomnianej komisji, powołanej przez papieża celem wypracowania i wprowadzania w życie w Kościele zasad ochrony nieletnich przed nadużyciami. Angielski terapeuta zajmujący się ofiarami nadużyć seksualnych oskarżył prefekta watykańskiego Sekretariatu Ekonomicznego, że gdy ten pracował duszpastersko w Australii, zachowywał się „wręcz socjopatycznie” względem ofiar pedofilii.

W ten sposób Saunders włączył się w trwającą w Australii dyskusję nad domniemanym kryciem przez kard. Pella księży dokonujących nadużyć seksualnych wobec nieletnich. Australijski purpurat zaprzeczył tym oskarżeniom i zapewnił o gotowości stanięcia przed specjalną komisją badającą przypadki pedofilii w instytucjach katolickich. Również zarzuty Saundersa rzecznik kardynała uznał za „fałszywe, wprowadzające w błąd i oburzające”, przypominając szereg posunięć ówczesnego arcybiskupa Sydney na rzecz wyjaśnienia i ukrócenia zjawiska tego rodzaju nadużyć w Kościele. Te fakty przypomniał także watykański rzecznik prasowy ks. Federico Lombardi, uznając oświadczenia kard. Pella za „zasługujące na szacunek i uwagę”.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KARD. GEORGE PELL, KARD. PELL

Przeczytaj komentarze | 3 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 3 Ajja 03.06.2015 08:05
Na konserwatystów cały czas szuka się haków, a lawendowi liberałowie mają się dobrze i przez nikogo nie niepokojeni szykują przewrót na synodzie...
Plusów: 4 _jasiek 02.06.2015 07:33
Widać wierzący w Boga kardynałowie i biskupi eliminowani są w ramach działań profilaktycznych, m.in. przed zbliżającym się synodem.
Plusów: 2 sick 01.06.2015 21:53
Niezalogowany użytkownik Ludzi niewygodnych trzeba się pozbyć ...
Kard. Pell jest niewygodny, ergo ... wszystkie chwyty dozwolone

wszystkie komentarze >