Komorowski chciał skłócić Kukiza i PiS

dodane 01.07.2015 12:20

wt /Polityka/Twitter

W wywiadzie dla "Polityki" niechcący przyznał, dlaczego rozpisał referendum ws. JOW.

Komorowski chciał skłócić Kukiza i PiS   Jakub Szymczuk /Foto Gość Para prezydencka głosująca w wyborach prezydenckich

W wywiadzie jakiego Bronisław Komorowski udzielił tygodnikowi "Polityka" ustępującemu prezydentowi zadano pytanie o sens rozpisania referendum ws. JOW, która to decyzja wzbudziła śmiech wśród przeciwników Komorowskiego i dezorientację u jego zwolenników.

Komorowski odpowiada w ten sposób:

Mogę tylko powtórzyć jaki był mój zamysł. Nie mogę odpowiadać za kalkulację partii politycznych. Referendum powinno wyzwolić chęć ścigania się partii między sobą, pokazania fundamentalnych różnic między nimi. Jeżeli mówi się dziś o wyobrażalnej koalicji PiS-Kukiz, to warto, aby pan Paweł Kukiz i PiS wyjaśnili sobie, czy zasadniczy dla tego pierwszego postulat wprowadzenia JOW jest do przyjęcia dla PiS.

Jak zauważa na Twitterze dziennikarz Samuel Pereira, Komorowski przyznaje de facto, że celem politycznym rozpisania referendum było skłócenie Kukiza z Prawem i Sprawiedliwością i środowiskiem Andrzeja Dudy. Było to dla Komorowskiego o tyle istotne, że zdecydowana większość wyborców Pawła Kukiza skłaniała się do tego, by w drugiej turze poprzeć Andrzeja Dudę lub nie zagłosować wcale.

Wypowiedź Komorowskiego dla "Polityki" pokazuje, że deklarowane przez ustępującego prezydenta przed drugą turą wyborów motywacje, jakoby rozpisał referendum, bo porażka w pierwszej turze skłoniła go do wsłuchiwania się w głos obywateli, są po prostu kłamstwem.

Tę diagnozę potwierdzają również obecne działania Komorowskiego, który odrzuca możliwość dopisania do referendum istotnych z perspektywy obywateli pytań o obecność sześciolatków w szkołach (pod wnioskiem o referendum w tej sprawie podpisało się 2,5 mln Polaków), o wiek emerytalny i lasy państwowe (koalicja rządząca odrzuciła też wniosek w tej sprawie).

- Dopisać to się można do pamiętnika lub wycieczki szkolnej - skomentował możliwość poszerzenia referendum o kolejne pytania prezydent Komorowski.

Okazuje się, że kosztujące podatników około 100 mln. zł referendum jest jedynie doraźnym narzędziem do osiągnięcia politycznego celu przez Bronisława Komorowskiego i rządzącą PO.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PAWEŁ KUKIZ, KOMOROWSKI, KUKIZ, PIS, REFERENDUM

Przeczytaj komentarze | 15 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 bezpieczniak 02.07.2015 12:33
Niezalogowany użytkownik Owszem, w Portugalii odsunięto od władzy komunistów i innych przedstawicieli dyktatury parlamentarnej, którzy przedkładali populistyczny interes partii ponad interes narodowy.

Do obalenia systemu Salazara doprowadziła rewolucja zainicjowana przez republikanów, a więc w tamtejszych warunkach komunistów. Komuniści wszędzie gdzie nie dało się przejąć władzy siłą i ją uzurpować w formie autorytarnych rządów tam dzielili społeczeństwa do swoich celów i robią to dzisiaj prawie w całej Europie.

A poza tym u nas do dzisiaj nie było dekomunizacji.
Plusów: 0 Tomek 02.07.2015 11:47
Niezalogowany użytkownik To nie kosztowało 100 milionów, tak jak referendum. To się nazywa polityka, tamto korupcja.
Plusów: 1 BuryPies 02.07.2015 08:44
rekin, pomyliłeś strony. Wpisałeś gosc.pl zamiast onet.pl .

Gość na całe szczęście nie musi silić się na sztuczny obiektywizm podszyty liberalnym podejściem i prorządową linią, jak Rzeczpospolita. Gość po prostu przytacza fakty i opinie. Co prawda jakość pisma ostatnimi czasy podupadła, ale nie wszystko stracone.

Co do skłócania PSLu i PO...no proszę Cię. Jak można skłócić dziwkę z alfonsem, który bardzo dobrze płaci i jest miły? PSL dobrze wie, że są jedynie palcem do wciskania przycisków i niczym więcej. PO też to wie.

Poza tym każde działanie na rzecz obalenia obecnej władzy jest bardzo chrześcijańskie i demokratyczne. Każdy kto przyczynia się do tego, żeby PO i PSL były jak najsłabsze dziąła dla dobra narodu. Złodziei i oszustów należy zamykać w więzieniach, a nie przetrzymywać w parlamencie. Im słabsza koalicja tym mocniejsza Polska. Mam nadzieję, że na jesieni PiS będzie musiał dogadać się z Kukizem bo inaczej marny nasz los jako narodu.
Plusów: 2 BuryPies 02.07.2015 08:38
Możesz rozwinąć swoją myśl? Bo wydaje mi się, że wg Ciebie najlepszym systemem gospodarczym jest podział ludzi na chłopstwo, mieszczaństwo i szlachtę. A Ty do, którego stanu byś należał?

wszystkie komentarze >

Reklama