107,6 FM

Młodzi świętują z pasją

W Dobroszycach rozpoczęło się Święto Młodych. Ten czas jest świetną propozycją dla tych, którym nie udało się pojawić na całym Salwatoriańskim Forum Młodych. Gwiazdami weekendu będą T.Love i kabaret Hrabii.

Piątek był ostatnim dniem warsztatów. Uczestnicy zdobywali ostatnie szlify przed oficjalną prezentacją swoich umiejętności. Odbędzie się ona już dziś, w sobotę 11 lipca, od godz. 14.

Punktem centralnym była Eucharystia. Ks. Jerzy Morański kazanie poświęcił tematowi krzyża i spowiedzi. Podkreślił, że w momencie spowiedzi człowiek staje się niczym czysta kartka - wszystko zaczyna od nowa, jest odmieniony.

Po godz. 15 ulicami Dobroszyc przeszła Droga Krzyżowa, w której wzięli udział, poza forumowiczami, również miejscowi. Krzyż od stacji do stacji niesiony był przez inną grupę - m. in. animatorów, księży, koordynatorów i mieszkańców Dobroszyc. Nabożeństwo zakończyło się przy muszli koncertowej, gdzie prelekcję wygłosił ks. Jan Kaczkowski. Opowiadał o swoim cierpieniu, pokonywaniu słabości, rozmawianiu o nieuleczalnej chorobie. Kapłan dał świadectwo, że mimo trudności i niezbyt optymistycznej perspektywy można czerpać z życia radość.

Wieczorem odbył się koncert zespołu Play & Pray, zdobywcy głównej nagrody podczas Salwatoriańskiego Festiwalu Piosenki Religijnej w Trzebnicy.

W sobotę od godz. 14 prezentacja owoców pracy warsztatowej. Wieczorem wystąpi grupa Soudarion oraz zespół TAU.

W niedzielę po Eucharystii, ok. godz. 11, rozpocznie się piknik rodzinny przy parafii, w którym również wezmą udział uczestnicy forum. O 17 na scenie pojawi się kabaret "Hrabi", a na finał, o godz. 20.30 zaśpiewa T.Love.

Prezentujemy wideorelację z dwóch poprzednich dni Forum:

22 Forum Młodych - Dzień 5 i 6
Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama