107,6 FM

Nowy duszpasterz Polaków w Rzymie

O. Piotr Andrukiewicz CSsR został duszpasterzem Polaków w kościele św. Alfonsa Liguoriego w Rzymie. Swą funkcję objął w niedzielę, 2 sierpnia.

W świątyni przy Via Merulana, w którym znajduje się oryginał ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy i gdzie mieści się również dom generalny Zgromadzenia Redemptorystów, zebrali się polscy zakonnicy, bracia klerycy z Tuchowa, odbywający kurs języka włoskiego, siostry elżbietanki, które swoim śpiewem towarzyszyły liturgii oraz liczni Polacy.
Na zakończenie Eucharystii wierni powitali o. Piotra Andrukiewicza CSsR oraz podziękowali o. Krzysztofowi Mamali CSsR z Wiceprowincji Bahia za jego dotychczasową posługę dla Polaków, wręczając im kwiaty oraz zapewniając ich o swojej modlitwie.

Ojciec Piotr Andrukiewicz CSsR urodził się 20 kwietnia 1964 r. w Elblągu. Po maturze wstąpił do zgromadzenia redemptorystów. Po święceniach kapłańskich pracował w Krakowie, Tuchowie i Szczecinku, a następnie przez 18 lat w Toruniu w Radiu Maryja i Telewizji Trwam. W 2010 r. uzyskał na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim stopień naukowy doktora nauk humanistycznych w zakresie socjologii na podstawie pracy „Jasnogórskie pielgrzymki Rodziny Radia Maryja jako zgromadzenia agoralne”, której promotorem był ks. prof. Janusz Mariański. W latach 2012-2015 posługiwał w Krakowie jako rekolekcjonista. W 2013 r. ukazał się przeprowadzony z nim przez Michała Krajskiego wywiad rzeka pt. „Bo do radości zostaliśmy stworzeni”.
 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama