107,6 FM

Chorwackie MSZ walczy o życie inżyniera

Szefowa chorwackiego MSZ Vesna Pusić podjęła w piątek ostatnią próbę ratowania przed ścięciem chorwackiego inżyniera porwanego przez terrorystów z Państwa Islamskiego (IS), spotykając się w Kairze ze swym egipskim odpowiednikiem Samehem Szukrim.

W zamian za życie porwanego Chorwata dżihadyści domagają się uwolnienia aresztowanych w Egipcie muzułmanek.

Szukri zapewnił minister Pusić, że Egipt robi wszystko, co w jego mocy, aby wykryć, gdzie jest więziony przez dżihadystów chorwacki inżynier uprowadzony 22 lipca w drodze do biura francuskiego przedsiębiorstwa, w którym pracował.

Przed dwoma dniami IS opublikowało film wideo, w którym zapowiada, że 31-letni chorwacki inżynier Tomislav Salopek zostanie zabity przez dżihadystów, jeżeli "w ciągu 48 godzin" władze nie zwolnią z więzienia "aresztowanych kobiet muzułmańskich".

Chorwacki zakładnik pracował w Kairze dla francuskiego przedsiębiorstwa Compagne Generale de Geophisique (CGG) i został uprowadzony w drodze do pracy.

Egipski MSZ zapewniał na kilka godzin przed upływem terminu ultimatum ekstremistów, który wygasa w piątek wieczorem, że "podejmuje intensywne wysiłki w celu ustalenia miejsca pobytu zakładnika", nie odniósł się jednak do tematu uwolnienia aresztowanych kobiet.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama