107,6 FM

1200 plecaków do wynajęcia

Od 15 sierpnia do 2 września trwa akcja "Tornister pełen uśmiechów". Włączył się w nią i "Gość". Zobacz nagranie z naszych zakupów.

"Tornister pełen uśmiechów" to kolejna edycja akcji organizowanej przez Caritas Polska. Bierze w niej udział także Caritas archidiecezji katowickiej. Cel jest prosty: przygotowanie szkolnej wyprawki dla dzieci z rodzin potrzebujących.

Akcja w naszej diecezji polega na zbiórce: pakietów przyborów szkolnych, w które zostaną wyposażone tornistry przygotowane przez Caritas; pojedynczych przyborów szkolnych (piórniki, zeszyty, bloki rysunkowe, kredki, farby, flamastry, plastelina i przybory geometryczne); środków finansowych, które zostaną wykorzystane na zakup plecaków i przyborów szkolnych.

Plecaki i przybory szkolne zostaną przekazane za pośrednictwem parafialnych zespołów Caritas lub katechetów.  Listę uczniów obdarowanych tornistrami należy dostarczyć do Caritas Archidiecezji Katowickiej do dnia 19 września.

Plecaki zamawiać można za pomocą maila: bprzylucki@katowice.caritas.pl. Ich odbiór w siedzibie Caritas Archidiecezji Katowickiej.

Akcję wesprzeć można także wpłacając darowizny na konto Caritas dostępne TUTAJ.

W akcję włączyła się także redakcja "Gościa Niedzielnego". Zobacz, jak wyposażaliśmy plecak.

Tornister pełen uśmiechów
Gość Katowicki

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama