107,6 FM

Memoriał Wagnera - Polska triumfuje

Polscy siatkarze wygrali w Toruniu z triumfatorami tegorocznej Ligi Światowej Francuzami 3:2 (25:27, 19:25, 26:24, 25:23, 15:13) w ostatnim meczu 13. edycji Memoriału Huberta Jerzego Wagnera i triumfowali w turnieju. Wcześniej pokonali Japończyków 3:0 i Iran 3:1.

Trzeci w całych zawodach poświęconych pamięci Wagnera Francuzi z ekipą z Bliskiego Wschodu wygrali 3:0, a ulegli niespodziewanie reprezentacji Kraju Kwitnącej Wiśni 1:3. Ta ostatnia drużyna w poniedziałek okazała się lepsza od Iranu - 3:0. Dało jej to drugą lokatę w turnieju. Stawkę zamknęli podopieczni Serba Slobodana Kovaca, którzy tego występu nie zaliczą do udanych.

Dla Polaków, Irańczyków i Japończyków rywalizacja w Toruniu była ostatnim sprawdzianem przed wrześniowym Pucharem Świata. W nim walka toczyć się będzie o zdobycie przepustek olimpijskich.

Pierwszy turniej pamięci legendarnego trenera rozegrany został w 2003 roku w Olsztynie. Później siatkarze rywalizowali m.in. w Łodzi, Bydgoszczy, Katowicach i Zielonej Górze. Sześciokrotnie zwyciężyli Polacy, dwa razy Holendrzy i Rosjanie, którzy triumfowali przed rokiem w Krakowie, a po jednej wygranej mają w dorobku zespoły Niemiec, Włoch i Brazylii.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama