107,6 FM

Nowenna przed Synodem Biskupów

U "papieża rodzin" modlimy się za rodziny. Ruszyła nowenna w intencji zbliżającego się synodu.

W sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie od wczoraj trwa wielka modlitwa w intencji XIV Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów, którego tematem będzie „Powołanie i misja rodziny w Kościele i świecie współczesnym”. Synod będzie obradował w Watykanie od 4 do 25 października.

Przez 9 dni nowenny przed wystawionym Najświętszym Sakramentem wierni będą modlić się o dary Ducha Świętego dla papieża Franciszka i wszystkich ojców synodalnych. Modlitwa będzie się rozpoczynać o godz. 15 w kaplicy Kapłańskiej, gdzie znajdują się relikwie krwi świętego Jana Pawła II i płyta z jego grobu.

- Wszystkich, którzy nie będą mogli przybyć do papieskiego sanktuarium, zachęcamy do modlitwy indywidualnej. Modlitwa w intencji synodu jest bardzo potrzebna szczególnie teraz, kiedy z tak wielu stron dochodzi głos negowania wartości, jakie wypływają z sakramentalnego małżeństwa. W innych miejscach pojawia się krytyka wobec nauczania Kościoła o małżeństwie jako nierozerwalnym związku mężczyzny i kobiety. "Papieża rodzin" - jak go nazwał w dniu kanonizacji Franciszek - prośmy o wstawiennictwo w tak ważnej sprawie, jaką jest Synod Biskupów na temat rodziny - mówi Ks. Paweł Kummer z Centrum Jana Pawła II w Krakowie.

Już za miesiąc, 25 września, w papieskim sanktuarium rozpocznie się kolejna nowenna - w intencji biskupów uczestniczących w synodzie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama