107,6 FM

Idź do Mamy

Ładuj plecak, załóż buty i ruszaj na górę... Jasną Górę.

W ostatnich dniach wakacji młodzi z archidiecezji katowickiej wyruszą do Matki Boskiej Częstochowskiej. W tym roku towarzyszyć im będzie hasło "W drodze na Światowe Dni Młodzieży - dotknij miłosierdzia". Pielgrzymka młodych to kolejny etap duchowych przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku. W drugim dniu pielgrzymki wraz z młodymi pomaszeruje abp Wiktor Skworc.

Jest to już IX Pielgrzymka Młodych Archidiecezji Katowickiej na Jasną Górę. Jak co roku przebiegać będzie Szlakiem Orlich Gniazd. Pielgrzymi wyruszą z Katowic wczesnym rankiem w piątek, 28 sierpnia, pociągiem do Zawiercia. Stamtąd udadzą się przez malowniczą Górę Zborów na nocleg do Bobolic. W ruinach zamku w Bobolicach zostanie odprawiona Msza, młodzi przejdą między innymi przez Złoty Potok i Olsztyn, a w drodze czeka nich jeszcze więcej atrakcji.

Idź do Mamy   Młodzi w drodze na Jasną Górę Archiwum organizatorów Organizatorzy zapewniają, że ekspedycja do Matki Bożej obfitować będzie w interesujące spotkania. Kwintesencją wyprawy będzie Msza u stóp Czarnej Madonny, której przewodniczył będzie biskup Marek Szkudło. Ostatniego dnia młodzi pielgrzymi przeżyją wspólnie Eucharystię przed obrazem Czarnej Madonny oraz odprawią Drogę Krzyżową na wałach klasztoru. Powrót do Katowic przewidziany jest 31 sierpnia ok. godz. 18.00.

Posłuchaj:

Bp Marek Szkudło o pielgrzymce młodych na Jasną Górę

Tomasz Kandzia, organizator pielgrzymki 

Idź do Mamy  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama