Msza za abp. Wesołowskiego wg rytu dla świeckich

dodane 31.08.2015 18:33

KAI |

Pomimo że zmarły w nocy z 27 na 28 sierpnia abp Józef Wesołowski nie został formalnie przeniesiony do stanu świeckiego, Msza św. pogrzebowa za spokój jego duszy została odprawiona według obrzędu dla świeckich – donosi portal vaticaninsider.

Msza za abp. Wesołowskiego wg rytu dla świeckich   Józef Wolny /Foto Gość Józef Wesołowski był nuncjuszem apostolskim na Dominikanie

Przewodniczył jej papieski jałmużnik abp Konrad Krajewski, a w gronie koncelebransów był m.in. archiprezbiter bazyliki św. Pawła za Murami kard. James Michael Harvey.

Arcybiskup Krajewski rozpoczął Eucharystię w kaplicy Gubernatoratu Państwa Watykańskiego od słów: „Niech Bóg udzieli spoczynku i pokoju naszemu bratu Józefowi”.

Zamiast homilii celebrans zachęcił wiernych, by w milczeniu zastanowili się „nad wielkim darem, jaki dał nam Pan w Eucharystii, ofiarowując ją za naszego brata Józefa”. Wcześniej odmówiono Różaniec.

Trumna abp. Wesołowskiego pozbawiona była jakichkolwiek szczególnych znaków. Do trumny został złożony w liturgicznym stroju kapłańskim.

Jak wiadomo, ciało abp. Wesołowskiego zostanie pochowane w Polsce.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ABP WESOŁOWSKI

Przeczytaj komentarze | 29 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 saherb 02.09.2015 09:33
Należy mówić PRAWDĘ. Niezależnie od okoliczności. W sprawie Wesołowskiego było TYLKO podejrzenie i oskarżenie, bez jednoznacznych dowodów, a i tak wszyscy wydali wyrok bo "wiedzą lepiej".
Plusów: 0 Ajja 02.09.2015 08:00
Myślę że warto dodać, że ci żonaci księża zawarli związki małżeńskie jeszcze przed święceniami. Klerycy obrządków wschodnich znani są z gorliwego poszukiwania kandydatek na małżonki a nawet odkładania święceń np. o rok by zdążyć się ożenić przed święceniami, bo potem już będzie za późno. Byli pastorzy-konwertyci również byli już w momencie przyjmowania święceń żonaci (miałam przyjemność poznać dwóch byłych anglikańskich duchownych, w tym jednego byłego "biskupa" który obecnie jest chyba jedynym na świecie ordynariuszem nie będącym biskupem - właśnie ze względu na posiadanie żony udzielono mu tylko święceń prezbiteriatu).
Plusów: 2 Inna Anna 02.09.2015 02:01
Niezalogowany użytkownik @xdm

Czyli o Hitlerze i Stalinie - tylko dobrze, albo wcale? Bo przecież nie żyją...
Plusów: 4 Anna 01.09.2015 20:39
Niezalogowany użytkownik
To prawda że można dokonać rozgrzeszenia w razie zagrożenia życia. Ten akt łaski może dokonać każdy były ksiądz/kapłan.
Nie może być kapłanem były ksiądz gdyż oba pojęcia są tym samym.
i do _jasiek nie zauważyłeś czy nie spostrzegłeś że Kris ma dużo plusów w każdej dyskusji? Mam wrażenie że jest księdzem który porzucił sutannę

wszystkie komentarze >

Reklama