Orban ostrzega przed wojną w Europie

dodane 03.09.2015 07:15

PAP |

Premier Węgier wyjaśnia stanowisko w sprawie imigrantów zalewających Stary Kontynent.

Orban ostrzega przed wojną w Europie   Bea Kallos /PAP/EPA Imigranci na budapesztańskim dworcu Keleti

Viktor Orban skrytykował na łamach "Frankfurter Allgemeine Zeitung" polityką imigracyjną UE jako "całkowicie chybioną". Ostrzegł, że kryzys związany z uchodźcami może doprowadzić do wybuchu w całej Europie. Otrzegł też przed muzułmanami.

Premier Węgier broni idei muru zbudowanego wzdłuż granicy z Serbią. - Ten, kto przeżywa najazd, nie może nikogo więcej przyjąć do siebie - stwierdził. Podkreślił, że że w Europie mamy obecnie do czynienia nie z "problemem imigracyjnym", lecz z groźbą "stale nabrzmiewającej współczesnej wędrówki ludów".

Odpowiedzialnością za kryzys Orban obarcza błędną jego zdaniem politykę imigracyjną Unii Europejskiej. - Każdy europejski polityk, który robi imigrantom nadzieję na lepsze życie i zachęca ich do porzucenia całego dobytku w ojczyźnie, aby ryzykując życie uciekać do Europy, postępuje nieodpowiedzialnie - tłumaczy.

Zdaniem premiera Węgier konieczna jest ochrona granic zewnętrznych Unii Europejskiej. - Dlatego tak ważny jest mur zbudowany przez Węgrów. Nie robimy tego dla zabawy, lecz dlatego, że jest to konieczne - podkreślił węgierski polityk. Orban uznał za "deprymujące", że oprócz Węgrów i Hiszpanów żaden inny kraj nie chce bronić europejskich granic.

Wskazując na poparcie, jakim cieszy się jego rząd w kraju, Orban napisał w niemieckiej gazecie, że "ludzie chcą, aby politycy panowali nad sytuacją i chronili granice". - O wszystkich pozostałych problemach będzie można rozmawiać dopiero wtedy, gdy powódź zostanie powstrzymana - dodał szef węgierskiego rządu. Zdaniem Orbana rządy krajów UE prowadzą w kwestii uchodźców politykę niezgodną z wolą większości swoich obywateli.

Polityk zaznacza, że większość imigrantów to osoby wychowane w innej (niż europejska) kulturze i wyznające inną religię. - Są w większości nie chrześcijanami, lecz muzułmanami - zauważa, dodając, że to ważny aspekt ponieważ Europa ma chrześcijańskie korzenie.

Za "napawający troską" uznał fakt, że chrześcijańska kultura w Europie już teraz niemal nie jest w stanie bronić własnego chrześcijańskiego systemu wartości. - Jeżeli stracimy ten problem z oczu, może okazać się, że europejska idea stanie się na własnym kontynencie mniejszością - napisał premier Węgier.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| DYPLOMACJA, NIEMCY, ORGANIZACJE, UCHODŹCY, UE, WĘGRY

Przeczytaj komentarze | 18 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 sprawiedliwy 06.09.2015 13:13
Niezalogowany użytkownik nigdy nie popierale Orbana po to nie moj typ.Teraz jednak przyznaje mu racje.Trzeba bylo stworzyc emigrantom odpowiednie warunki w ich krajach a nie przyjmowac ich w Europie.Gdyby taka pomoc otrzymali napewno nie opuszczliby swojego kraju.A w Europie zapanuje islam i napewno religia ta doprowadzi do wojny.Zaczna sie walki z chrzesijanami ktorzy nie uznaja islamu.Islam nie ustapi.
Plusów: 5 Nina 04.09.2015 01:31
Niezalogowany użytkownik ~domeksj
bardzo trafnie to ująłeś!
Zajmowanie się gender w szkołach, in vitro i Bóg wie jeszcze jaką lewicową bzdurą ( która jest grzechem wobec Boga) w obliczu takiego zagrożenia- jest tak głupie że aż trudne do ogarnięcia.
Zupełnie jakby naszej władzy PO rozum odjęło. No ale skoro tak grzeszą i do grzechu chcą przymuszać - to skąd ten rozum mają mieć?
Plusów: 6 N7fan 03.09.2015 20:26
Niezalogowany użytkownik Oj do Rosji to my niedługo chyba będziemy uciekać niestety, jak tak dalej pójdzie...
Plusów: 9 nat 03.09.2015 18:05
Niezalogowany użytkownik Bardzo mądrego mają prezydenta. Również w sprawach zwiazanych z wojną na ukrainie potrafi zając stanowisko zgodne z wolą obywateli.

wszystkie komentarze >