"Szkoda ofiar pedofilii, ale i wiarygodności Kościoła"

dodane 03.09.2015 15:27

KAI |

Papież Franciszek podjął decydujące decyzje w sprawie pedofilii w Kościele - uważa amerykański aktor Mark Ruffalo, który na festiwalu w Wenecji prezentuje dziś film „Spotlight” w reżyserii Thomasa McCarthy’ego.

"Szkoda ofiar pedofilii, ale i wiarygodności Kościoła"   rasdourian / CC 2.0 Mark Ruffalo

Opowiada on o śledztwie dziennikarzy „The Boston Globe” w sprawie przypadków pedofilii w archidiecezji bostońskiej, od którego zaczęło się ich ujawnianie w USA, a następnie na całym świecie.

Zdaniem gwiazdora Hollywoodu, którego wywiad dla telewizji Tv2000 zostanie nadany jutro wieczorem, „Watykan naprawdę przejął inicjatywę, próbując naprawić to, co się stało”. - Nie mówię o rekompensatach finansowych dla ofiar, ale o wszystkich osobach, które wierzyły w Kościół, a ich wiara została znieważona, osłabiona, uderzona przez te wydarzenia. To, co zrobiono dzieciom jest straszne, ale fakt, że umniejszyło to wiarygodność Kościoła jako instytucji jest również straszne. Trzeba odzyskać i uleczyć te zranione dzieci, które są dziś dorosłymi. Ale konieczne jest też uspokojenie sumień tych, którzy wierzą i nadal ufają Kościołowi - zaznaczył Ruffalo.

Dodał, że odpowiedzialność za przypadki pedofilii w Bostonie spoczywa nie tylko na Kościele, ale na całej wspólnocie tego miasta: funkcjonariuszach policji, adwokatach, politykach i dziennikarzach. - Wszyscy coś o tym wiedzieli, ale zamykali oczy, by nie widzieć czegoś niewygodnego - zauważył amerykański aktor.

Obok Mark Ruffalo w filmie występują m.in. Rachel McAdams, Brian d'Arcy James, Michael Keaton, Stanley Tucci, Liev Schreiber i Billy Crudup. Na ekrany amerykańskich kin wejdzie on 5 listopada br.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PEDOFILIA WŚRÓD DUCHOWNYCH

Przeczytaj komentarze | 7 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 Ajja 05.09.2015 07:45
Nie złamali celibatu. Celibat to bezżenność. Tak czy owak wbrew faktom dalej lansuje się tezę, że "ksiądz to pedofil", a nie wolno nawet wspomnieć że znaczna część przypadków nie dotyczyła dzieci, tylko nastolatków i miała podtekst homoseksualny. Co nie umniejsza winy sprawców, ale powinno się dążyć do pokazania, że tęczowe pedałowanie ma swoje ciemne strony.
Plusów: 1 Kadr 04.09.2015 10:18
Niezalogowany użytkownik Ten film przeminie gastrycznym wiatrem z celebrycką czkawką !.
Następny "znawca" spraw KK!
W amerykańskim świecie filmu -przygania kocioł garnkowi.


Plusów: 1 DNA 04.09.2015 08:07
Niezalogowany użytkownik Kolejne bicie piany. Wypadki pedofilii w Kościele są znikome w porównaniu do innych środowisk. Są sądy i ofiary mogą dochodzić swoich praw, ale wiele jest prowokacji lub chęci sensacji lub oczerniania w celu wyłudzenia odszkodowań. Więc proponuję nie ulegać szaleństwu dla taniej sensacji i kasy.
Plusów: 1 saherb 04.09.2015 06:23
W badaniach nad wykorzystywaniem seksualnym nieletnich przez duchownych w Stanach Zjednoczonych stwierdzono, że większość przypadków dotyczyła efebofilii, a nie pedofilii. Stwierdzono wyraźne różnice pomiędzy przestępcami dopuszczającymi się czynów o charakterze pedofilii i czynów o charakterze efebofilii. Co oczywiście nie umniejsza winy moralnej sprawców, bo złamali celibat.

wszystkie komentarze >