107,6 FM

Zdrowaś Mario przed odlotem

Kard. Kazimierz Nycz poświęcił odnowioną kaplicę na warszawskim lotnisku im. Fryderyka Chopina.

Oszczędna w formę, widna, o ciepłym wystroju. 2 września odnowioną lotniskową kaplicę poświęcił kard. Kazimierz Nycz. - Jak niegdyś przydrożne krzyże i kapliczki towarzyszyły pielgrzymom i podróżnym na szlakach ich wędrówek, przypominając o ostatecznym celu ich dążeń, tak dzisiaj ta kaplica wyrasta na współczesnych rozstajach dróg, gdzie ziemia krzyżuje się z niebem - powiedział kard. Kazimierz Nycz podczas Mszy św. odprawionej na lotnisku. 

Odnowiona kaplica znajduje się w strefie odlotów w pobliżu gate’u nr 37, w pobliżu miejsca pierwszej lotniskowej kaplicy, która na Okęciu istniała od 1993 r. W zmodernizowanej kaplicy zamieszczone są jej elementy tj. ołtarz, tabernakulum, krzyż, ambona czy płaskorzeźba Matki Bożej Loretańskiej stylizowana na odznakę lotniczą. 

Zmodernizowana kaplica została otwarta w maju wraz z oddaniem do użytku nowej części terminala. Jest czynna całą dobę, siedem dni w tygodniu. Kaplica ma piętnaście miejsc siedzących. - Przestrzeń sakralna przeznaczona jest przede wszystkim do indywidualnej modlitwy, ale jest także możliwość odprawienia Mszy św. - mówi ks. Zbigniew Stefaniak, kapelan lotniska. 

Autorami projektu kaplicy są architekci dr hab. Joanna Walendzik-Stefańska, profesor Wydziału Architektury Wnętrz ASP oraz Piotr Stefański.

Na okęckim lotnisku znajduje się również kaplica w części ogólnodostępnej hali odlotów (strefa odpraw C), otwarta od godz. 5 do 23. Msze św. są odprawiane w niedzielę w godz. 8, 10 oraz 11. Obydwie kaplice zapewniają przestrzeń do modlitwy dla osób wszystkich wyznań.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama