107,6 FM

Złapani na gorącym uczynku

Wystawa antyaborcyjna w Świdniku budzi liczne emocje. Nie tylko ze względu na treści, jakie promuje, ale też ze względu na uporczywość sprawców, którzy trzykrotnie próbowali ją zniszczyć.

Kiedy pierwszy raz niszczono wystawę antyaborcyjną w Świdniku, organizatorzy nie byli zaskoczeni.

- Zdarza się to często, że treści które pokazujemy są niemiłe osobom twierdzącym, że dziecko przed narodzeniem nie jest w pełni człowiekiem. Zdjęcia pokazujące prawdę, której nie można podważyć są wyrzutem sumienia, a ten najlepiej zagłuszyć i udawać, że nic się nie stało. Dlatego niszczenie wystawy nas nie zaskakuje. Nie dajemy się jednak zastraszyć - podkreślają organizatorzy wystawy.

W Świdniku na placu Konstytucji wystawę zniszczono dwa razy. Za każdym razem szkody naprawiano i wystawa stała dalej. Sprawa została zgłoszona policji, która prowadziła dochodzenie.

Trzecia próba zniszczenia wystawy miała miejsce w nocy z sobotę na niedzielę. Tym razem sprawcom się nie udało i zostali złapani na gorącym uczynku. Sprawcy podarli dwa z trzech wiszących plakatów. Policji udało się zatrzymać dwóch mężczyzn. Zostanie przeciwko nim wszczęte postępowanie.

Wolontariusze, którzy organizują wystawę naprawiają szkody i zgodnie z pozwoleniem władz miasta wystawa dalej znajduje się na placu Konstytucji w Świdniku, gdzie można ją oglądać do 14 września.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama