107,6 FM

Niemcy wysłali uchodźców do... KL Dachau

Część byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego w Dachau została zamieniona w schronisko dla 50 bezdomnych. Zostali do niego skierowani także byli uchodźcy, mieszkający w Niemczech już od dość dawna - podała tvp.info.

Pochodzący z Afganistanu uchodźca, mieszkający w dawnym obozie koncentracyjnym, powiedział dziennikarce "Guardiana", że historia tego miejsca działa na niego przygnębiająco, ale musiał zamieszkać w Dachau. - Po prostu chciałem mieć dach nad głową – wyjaśnił.

Obóz w Dachau był pierwszym obozem koncentracyjnym, założonym przez hitlerowców. Powstał jeszcze w 1933 r. Był obozem wzorcowym, miejscem szkolenia esesmanów, kierowanych do innych obozów. Przez to nieludzkie miejsce przeszło około 200 tys. więźniów. 41,5 tys. straciło w nim życie. KL Dachau służył Niemcom jako miejsce masowego uwięzienia katolickich duchownych z całej Europy. Najwięcej było wśród nich Polaków - 1777. - Jesteśmy Golgotą Zachodu, jak Golgotą Wschodu jest Katyń - mówił abp Kazimierz Majdański, były więzień Dachau, poddawany tam pseudonaukowym eksperymentom.

« 1 »
 • Pepe
  23.09.2015 23:44
  Majdanek:

  niemiecki obóz koncentracyjny oraz jeniecki w Lublinie, funkcjonujący w latach 1941-1944.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Lublin_(KL)

  Auschwitz-Birkenau

  zespół niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych, w tym obozu zagłady na terenie Oświęcimia i pobliskich miejscowości, istniejący w latach 1940-1945, symbol Holocaustu

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Auschwitz-Birkenau

  Warschau

  nazistowski niemiecki obóz koncentracyjny na terenie Warszawy, będący jednym z elementów[3] realizacji planu zniszczenia 95% powierzchni zabudowanej stolicy

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Warschau_(KL)

  Jakie polskie obozy?! Wypraszam sobie!
  doceń 4
 • saherb
  24.09.2015 08:35
  Pomijając fakt, że to upokarzanie tych ludzi, to przecież dawne obozy są teraz miejscami zabytkowymi, gdzie nie wolno nawet rzucić na ziemię papierka. Umieszczając tam tych ludzi naraża się te miejsca na dewastację.
  doceń 1
 • vxes
  24.09.2015 08:50
  czyżby"ostateczne rozwiązanie" kwestii "uchodźców"?
  doceń 0
 • stan
  24.09.2015 11:33
  symbole przesłaniają rzeczywistość

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama