107,6 FM

Premier i szefowie MSZ i MSW gotowi do spotkania z prezydentem

Zgodnie z wcześniejszą deklaracją, premier Ewa Kopacz i szefowie MSZ - Grzegorz Schetyna oraz MSW - Teresa Piotrowska są gotowi do spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą - poinformował w czwartek PAP rzecznik rządu Cezary Tomczyk.

"Zgodnie z wcześniejszą deklaracją Prezes Rady Ministrów Ewa Kopacz oraz Minister Spraw Zagranicznych Grzegorz Schetyna i Minister Spraw Wewnętrznych Teresa Piotrowska, są gotowi na spotkanie z Prezydentem RP, by poinformować o wynikach porozumień zawartych podczas wtorkowego spotkania ministrów spraw wewnętrznych oraz rezultatach zakończonego właśnie szczytu Rady Europejskiej w Brukseli" - oświadczył rzecznik rządu.

Szefowa prezydenckiej kancelarii Małgorzata Sadurska poinformowała, że rozmawiała w tej sprawie z szefem kancelarii premiera. "W imieniu pana prezydenta potwierdziłam gotowość spotkania pana prezydenta dzisiaj z minister Piotrowską o godzinie 16. Pan prezydent oczekuje w Pałacu Prezydenckim i zaprasza" - powiedziała.

"Pan prezydent chce porozmawiać o decyzjach, przebiegu, o stanowisku jakie minister Piotrowska przedstawiła podczas wtorkowego spotkania ministrów spraw wewnętrznych" - dodała Sadurska.

Dopytana czy to oznacza, że prezydent nie spotka się z premier Ewą Kopacz, odpowiedziała: "Pan prezydent zaprosił minister Piotrowską i na nią oczekuje".

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama