107,6 FM

Dopinanie ostatnich guzików

Nowenna ku czci św. Józefa - wielkie odliczanie do początku Ogólnopolskiego Kongresu Małżeństw w Świdnicy.

Uczestnicy Ogólnopolskiego Kongresu Małżeństw oraz jego organizatorzy mają sposób na wielkie odliczanie: nowennę do św. Józefa, który jest patronem kongresu.

- Jest to związane z kościołem kongresowym, czyli parafialnym pw. św. Józefa, w którym zbieramy się na kongresową modlitwę - wyjaśnia Katarzyna Urbaniak z sekretariatu kongresowego. - To świątynia położona najbliżej świdnickiego rynku, na którym znajduje się nasze centrum kongresowe, więc pięć lat temu wybraliśmy sobie ten kościół na miejsce modlitwy. Rok później zdecydowaliśmy, że skoro kościołowi patronuje św. Józef, to i my go poprosimy o opiekę. W końcu to właśnie on uczy życia z Chrystusem, szczególnie w ciszy i zwyczajności domu w Nazarecie. On też uczy delikatności względem kobiet i wzorowego życia rodzinnego, opartego na wzajemnej miłości, szacunku, życzliwości i dobroci - dodaje.

Nowenna ku czci św. Józefa rozpoczęła się 23 września. Kongresowicze otrzymali droga mailową zachętę do włączenia się w modlitwę, poza tym na stronie Fundacji małżeństwo Rodzina, organizatora kongresu, ukazywały się zachęty do trwania na tej modlitwie oraz teksty przepisane na kolejne nowennowe dni.

2 października zostanie otwarty piąty Ogólnopolski Kongres Małżeństw. 170 par z całej Polski zbierze się w teatrze Miejskim w Świdnicy i rozpoczną swoją małżeńską randkę.

W wieczór otwarcia oprócz wręczenia statuetek Amicus Matrimoniorum, nagrody kongresowej dla "przyjaciół małżeństw", wykład inauguracyjny wygłosi o. Ksawery Knotz OFMCap., a wszystko uświetni recital Edyty Geppert.

- Natomiast ostatnim akordem wieczoru rozpoczęcia będzie kompleta i akt oddania się małżonków św. Józefowi co będzie miało miejsce we wspomnianym kościele pw. św. Józefa - dodaje Katarzyna Urbaniak.

Ogólnopolski Kongres Małżeństw to inicjatywa Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Świdnickiej. Jest on organizowany po raz piąty w Świdnicy przez duszpasterstwo, Fundację Małżeństwo Rodzina i Urząd Miejski w Świdnicy.

Tematem przewodnim wystąpień na kongresowej mównicy będzie hasło "Sakrament i seks" a głos zabiorą: Mieczysław Guzewicz, Agnieszka i Jakub Kołodziejowie, ks. Piotr Kieniewicz MIC, Mariola i Piotr Wołochowiczowie, o. Jacek Salij OP, ks. Grzegorz Strzelczyk oraz ks. Bogdan Ferdek. Kongres potrwa do 4 października. 

Honorowy patronat nad wydarzeniem mają: abp Wojciech Polak, prymas Polski, bp Jan Wątroba, przewodniczący Rady ds. Rodziny oraz bp Ignacy Dec, biskup świdnicki. 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama