Kopacz boi się świata według PiSu?

dodane 03.10.2015 11:49

PAP |

- Całkowity zakaz aborcji i procedury in vitro - tego, zdaniem premier Ewy Kopacz, można spodziewać się podczas rządów Prawa i Sprawiedliwości.

Kopacz boi się świata według PiSu?   Jacek Turczyk PAP/EPA Ewa Kopacz w ramach objazdu po Polsce wyruszyła w trasę po województwie mazowieckim.

W piątek prezydent podjął decyzję o zawetowaniu ustawy o uzgodnieniu płci. W jego opinii ustawa jest pełna luk i nieścisłości; ponadto dopuszcza zawarcie małżeństwa przez osoby tej samej płci biologicznej oraz adopcję przez takie pary dzieci.

Komentując decyzję prezydenta premier Kopacz powiedziała w sobotę: "Smutno mi z tego powodu. Tak będzie wyglądał świat według PiS-u. Świat w którym nawet ustawy, które powstawały w takim bardzo szerokim konsensusie - mówię o ustawie antyaborcyjnej - będą kwestionowane. (...) Czego się należy spodziewać w związku z tym? Należy się spodziewać tego, że ta ustawa, która w takich trudach się rodziła, będzie zakwestionowana, a zakaz aborcji będzie gościł w naszym kraju" - mówiła premier.

"To znaczy że 14-15-latka, która zostanie zgwałcona, będzie zmuszona do urodzenia dziecka. Dzisiaj ci, którzy nie mogą mieć dzieci korzystają z nieodpłatnej metody in vitro finansowanej przez budżet państwa, kiedy będzie rządził PiS mogą o tym zapomnieć. Ustawa będzie wtedy nowelizowana, będzie zakaz tej metody i na pewno zakaz jej finansowania. Ale też lekarze, którzy będą tej procedury używać, będą pod odpowiednią presją karną, lub pozbawienia prawa wykonywania zawodu - takie przynajmniej były wypowiedzi polityków PiS-u" - przypomniała premier.

"Dzisiaj ludzie, którzy potrzebują pomocy, ludzie, których tożsamość płciowa jest inna, niż ta zapisana w akcie urodzenia, gdzie w ustawie czytelnie się mówi - to sąd będzie o tym decydował na podstawie dokumentacji medycznej, nie mają szansy do tego sądu pójść" - dodała Kopacz.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOPACZ, PAP, PARLAMENT, PIS, PO, WYBORY

Przeczytaj komentarze | 5 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Lilo 13.10.2015 02:47
Niezalogowany użytkownik Oni nie straszą, oni reklamują...
Plusów: 7 saherb 03.10.2015 20:58
Ja właśnie chcę takiego "świata wg PiS-u". Dlatego będę głosował na PiS...
Plusów: 6 Luk 03.10.2015 15:09
Niezalogowany użytkownik Czyli jednak nie ma innego pomysłu na wygranie wyborów niż straszenie pisem?!
Plusów: 9 operator 03.10.2015 13:35
Rzeczywiście, świat bez aborcji, in vitro, gender, nienawistnych muzułmanów, afer, złodziejstwa, rozkradania wspólnego majatku Polaków bez wstydu za polskość i wiarę katolicką.... tak to będzie dla pani Kopacz i jej podobnym straszne, bardzo straszne.

wszystkie komentarze >