107,6 FM

Debatowania ciąg dalszy

Debatę Liderów - podobnie jak wczorajsze starcie Beaty Szydło i Ewy Kopacz - organizują TVP, TVN i Polsat. Udział w przedwyborczym starciu potwierdziły także liderki PO i PiS.

Kandydatka PiS na premiera, wiceszefowa tej partii Beata Szydło weźmie udział we wtorkowej debacie telewizyjnej przed wyborami parlamentarnymi - poinformował w poniedziałek późnym wieczorem szef sztabu PiS Stanisław Karczewski.

Wcześniej, w poniedziałek, podczas debaty telewizyjnej z Szydło pt. "Rozmowa o Polsce", swój udział w tym spotkaniu zapowiedziała też premier Ewa Kopacz.

Pół godziny po spotkaniu Ewy Kopacz i Beaty Szydło w "Rozmowie o Polsce" liderzy pozostałych komitetów wyborczych spotkali się na dyskusji w programie Tomasza Lisa. Z zaproszenia skorzystali wicepremier Janusz Piechociński (PSL), Barbara Nowacka (Zjednoczona Lewica), Przemysław Wipler (KORWiN), Ryszard Petru (NowoczesnaPL) i Marcelina Zawisza (Razem). W programie nie pojawił się Paweł Kukiz. W czasie debaty w studiu stał pusty fotel przygotowany wcześniej dla niego. Na Facebooku Kukiz komentował spotkanie u Lisa: "Właśnie dwójce TVP reszta uczestników wyścigu szczurów do żłoba, którzy jeszcze niedawno "zastrajkowali" przeciw debacie Kopacz-Szydło, żali się Lisowi...".

Uczestnicy spotkania pytani o wrażenia z zakończonej wcześniej rozmowy Beaty Szydło i Ewy Kopacz odmówili komentarza. Zwracali uwagę, że niesprawiedliwe jest organizowanie spotkań przedwyborczych liderów dwóch największych partii, a pomijanie reszty. Barbara Nowacka zaznaczyła, że podczas gdy Ewa Kopacz i Beata Szydło miały około 30 minut na zaprezentowanie się wyborcom, reszta partii ma na to w sumie około 40 minut.

Dzisiejsza debata z udziałem liderów wszystkich ośmiu ogólnopolskich komitetów wyborczych, których kandydaci startują do Sejmu w wyborach 25 października, ma potrwać 100 minut.

Debata Liderów została podzielona na trzy części: w pierwszej przedstawiciele komitetów wyborczych odpowiedzą na pytania dotyczące spraw społeczno-gospodarczych, druga będzie poświęcona polityce zagranicznej i bezpieczeństwu, trzecia - problematyce wizji i ustroju państwa.

Gospodarzem spotkania będzie Diana Rudnik, dziennikarka Wiadomości" TVP1, a towarzyszyć jej będą Grzegorz Kajdanowicz z TVN i Jarosław Gugała z Polsatu.

Udział w debacie, oprócz Kopacz i Szydło, zapowiedzieli: kandydatka Zjednoczonej Lewicy na premiera Barbara Nowacka, prezes PSL, wicepremier Janusz Piechociński, liderzy: Nowoczesnej - Ryszard Petru, Kukiz'15 - Paweł Kukiz, partii KORWiN - Janusz Korwin-Mikke oraz Adrian Zandberg z Partii Razem.

Debatę Liderów, tak jak poniedziałkową debatę Kopacz-Szydło pt. "Rozmowa o Polsce", organizują telewizje TVP, TVN i Polsat.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama