107,6 FM

"Barka" na zakończenie

Osoby z niepełnosprawnością z Zabrza, Gliwic i Borowej Wsi świętowały Dzień Papieski.

– Organizujemy tę imprezę, bo wszyscy na nią czekają i ją kochają. Każdego roku dostaję listy ze szkół, które pytają, kiedy będzie kolejny Dzień Papieski – mówi Agnieszka Pyzik z grona organizatorów.

W tym roku zgłosiło się 8 drużyn, od dzieci po dorosłych, z Gliwic, Zabrza i z Mikołowa-Borowej Wsi. Wśród gości obecni byli bp Gerard Kusz i przedstawiciele samorządu.

Impreza odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury „Guido” w Zabrzu i miała charakter konkursu, tematycznie związanego z hasłem przewodnim Dnia Papieskiego, czyli: „Święty Jan Paweł II – patron rodziny”. Trzeba było się dokształcić z życiorysu małżeństw - świętych Zeli i Ludwika Martin, rodziców Małej Tereski, oraz błogosławionych Luigiego i Marii Quattrocchich, a także nauki Jana Pawła II na temat rodziny. Uczestnicy zmagali się w konkursach plastycznym, wiedzy i multimedialnym.

Mimo że są przyznawane kolejne miejsca, to wszyscy traktowani byli jak zwycięzcy. Zwieńczeniem spotkania było wręczenie nagród i wspólny śpiew „Barki”. Organizatorem, razem z MOK „Guido”, jest Zespół Szkół Specjalnych nr 39 w Zabrzu, a pomagali wolontariusze z Kolegium Pedagogicznego Politechniki Śląskiej w Gliwicach pod opieką dr Gabrieli Kowalskiej.

"Barka" na zakończenie   Występ na scenie MOK "Guido" w Zabrzu Klaudia Cwołek /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama