107,6 FM

Jesteśmy sługami

Słudzy nieużyteczni jesteśmy; wykonaliśmy to, co powinniśmy wykonać. Łk 17,10

To normalne, że służący jest od wykonywania posług, a nie od rozsiadania się za stołem. Nawet jeśli już się zmęczył. Przecież płaci mu się za pracę, nie za odpoczywanie. Czy nie tak? Tymczasem tak często z ust wierzących odnośnie do Boga padają słowa, że nie mają potrzeby. Nie mają potrzeby się modlić, pójść do kościoła. Coraz częściej nie potrzebują też łaski sakramentu małżeństwa ani mówienia im, co i jak mają robić. Jak Bóg będzie im potrzebny, to się zgłoszą. Na razie ma czekać. To stawianie sprawy na głowie. Przecież my jesteśmy sługami, a Bóg naszym Panem. Zapłata, jaką nam proponuje, zbawienie i życie wieczne, jest niezwykle hojna. Nie robimy Mu żadnej łaski, jeśli wypełniamy, co nam przykazał. Jeśli stęsknieni jesteśmy pochwał za wierną służbę – można zrozumieć. Ale dlaczego czasem stawiamy sprawę tak, jakbyśmy zamienili się z Bogiem miejscami? Dlaczego uważamy, że mamy prawo używać życia, a On powinien nam usługiwać?

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • tak
  10.11.2015 13:20
  Dlaczego wielu ludzi traktuje Boga jak służącego?
  Przecież wielu księży tak Go ludziom przedstawia!
  Jest "oszalały" z miłości, miłosierdzie daje za darmo, marzy żeby nam usługiwać, wszystko przebacza, więc my,tak jak rozkapryszone nadskakiwaniem rodziców dzieci zamieniają, się miejscem z rodzicami, robimy to samo. To jasny sygnał złego wychowywania.
  doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.