107,6 FM

Kosiniak-Kamysz szefem PSL

Władysław Kosiniak-Kamysz, wybrany na posła z okręgu tarnowskiego, został nowym prezesem partii PSL.

Zastąpił na tej funkcji Janusza Piechocińskiego. Jego kontrkandydatem był Mirosław Augustyniak. Za kandydaturą Kosiniaka-Kamysza opowiedziało się 92 członków Rady Naczelnej PSL.

- To najwyższe wyróżnienie, które może spotkać członka PSL, zostać prezesem partii, liderem ruchu ludowego w Polsce, PSL to więcej niż tylko sama partia, to są ideały m.in. Wincentego Witosa - powiedział Kosiniak-Kamysz w sobotę na konferencji prasowej po zakończeniu Rady Naczelnej PSL.

Zapowiada, że będzie w solidarności międzypokoleniowej budował ruch ludowy w Polsce. - Z całą determinacją będę chciał gromadzić wokół PSL organizacje pozarządowe, ruchy społeczne - mówił. Dodał także, że przed PSL "czas budowania programu, struktury, odnawiania więzów, które może zostały gdzieś nadszarpnięte, czas jednoczenia".

Władysław Kosiniak-Kamysz pochodzi z Krakowa, ale jak nieraz zaznaczał, jego rodzina ma na ziemi tarnowskiej swoje "żywe korzenie". W ostatnich wyborach parlamentarnych startował jako "jedynka" na liście PSL z okręgu tarnowskiego, matecznika ruchu ludowego. Podtarnowskie Wierzchosławice bowiem to rodzinna wieś Wincentego Witosa. Jutro w Wierzchosławicach, gdzie od kilku tygodni trwa remont ponad 200-letniej Witosowej chaty, odbędą się tradycyjne Zaduszki Witosowe.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama