107,6 FM

Nie można odpowiadać słabością

Poseł do Parlamentu Europejskiego Kazimierz Michał Ujazdowski mówi o zamachach w Paryżu i o europejskiej reakcji na zagrożenie kolejnymi tego typu wydarzeniami.

Kazimierz M. Ujazdowski wydarzenia ze stolicy Francji nazywa "barbarzyńskim aktem, który przyniósł śmierć setek ludzi". Podkreśla, że nie możemy mówić tylko o "zagrożeniu terroryzmem" w momencie, gdy jego skutki odczuwamy realnie.

Zapytany, co zmieni się po ataku na Francję, zapowiada zdecydowaną walkę z terroryzmem, wzmocnienie bezpieczeństwa wewnętrznego i zewnętrznego.

- Na barbarzyństwo nie można odpowiadać słabością, ale wzmożoną siłą. To oznacza także wspólne ponoszenie odpowiedzialności za bezpieczeństwo i przekraczanie egoizmów - mówi "Gościowi Wrocławskiemu".

Zwraca również uwagę, że dzisiaj terroryzm uderza w Europę Zachodnią, ale nie możemy stwarzać wrażenia, że to nie jest nasz sprawa.

- To jest także wezwanie do realizmu i bardziej racjonalnej polityki emigracyjnej. Nie dyskutowałbym dzisiaj o formach zmiany tej polityki, bo dzisiaj żyjemy w cieniu ofiar ataku w Paryżu, ale na pewno nie możemy sobie pozwolić na naiwność w tej sprawie, na to, co uczyniono parę miesięcy temu, kiedy nieodpowiedzialnie wywołano nową falę imigracji zamiast położyć nacisk na ochronę granic zewnętrznych i bezpieczeństwa Europy - dodaje.

Dziś w Brukseli spotykają się ministrowie sprawa zagranicznych krajów członkowskich, by omówić sytuację zaistniałą po piątkowych zamachach terrorystycznych w Paryżu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama