107,6 FM

GN 47

W środku bezpłatny dodatek - kalendarz ścienny z papieżem Franciszkiem na 2016 r.

Będziemy leczyć [rozmowa z Konstantym Radziwiłłem]

„Polska służba zdrowia nie jest w stanie terminalnym, lecz występuje w niej zjawisko daleko idącego nieuporządkowania. Jeden z głównych problemów to uporczywe dążenie do jej urynkowienia, a nawet prywatyzowania”. Nowy minister zdrowia mówi o tym, jaki ma pomysł, aby służba zdrowia nie traciła z oczu pacjenta i funkcjonowała efektywniej. Odwrócenie komercjalizacji i większe nakłady finansowe to dwie najbardziej istotne sprawy, które są warunkiem poprawy.

Reguła karczmy [rozmowa z o. Tomaszem Gałuszką OP]

Refleksje na temat duchowości dominikańskiej z okazji jubileuszu 800-lecia dominikanów podejmuje o. Tomasz Gałuszka – dyrektor Dominikańskiego Instytutu Historycznego. W rozmowie z Jackiem Dziedziną demaskuje różne mity oraz stereotypy związane z dominikanami. Wskazuje, że źródłem powstania dominikanów było istnienie środowisk, z którymi nikt nie chciał rozmawiać, jak katarzy, waldensi itd. „Dominik, zanim założył zakon, 10 lat mieszkał wśród heretyków. Wiedział, że z tymi ludźmi trzeba rozmawiać i że to przekonywanie ma na celu doprowadzenie ich do prawdy i wyprowadzenie z błędu”.

Jesteśmy gotowi umrzeć za Chrystusa [Joanna Bątkiewicz-Brożek]

Na dwa dni przed zamachem dziennikarka „Gościa Niedzielnego”, Joanna Bątkiewicz-Brożek, rozmawiała w Paryżu z nawróconymi na chrześcijaństwo muzułmanami. Opowiadali swoje często bolesne i tragiczne historie – kiedy decydowali się na przyjęcie chrztu, groziła im śmierć również ze strony najbliższej rodziny. Nawet mieszkając we Francji, nie są bezpieczni z powodu przyjęcia chrześcijaństwa. Nie boją się jednak przyznawać do Chrystusa. Ich postawa jest świadectwem odwagi i miłości do Jezusa, za którego są gotowi oddać życie. Nad Sekwaną powstało Bractwo Matki Bożej z Kabylii, gdzie trafiają muzułmanie, którzy usłyszeli o Chrystusie.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama