107,6 FM

GN 49

O polskich misjonarzach, którzy 5 grudnia 2015 r. zostaną beatyfikowani.

Szlak do nieba [Leszek Śliwa]

„Kazałem zabić tych polskich misjonarzy z nienawiści do religii. Myślałem wtedy, że tak trzeba, bo religia to opium dla ludu” – przyznaje Abimael Guzman, twórca i przywódca komunistycznej organizacji świetlisty szlak. O dwóch polskich franciszkanach, którzy w sobotę 5 grudnia br. zostaną beatyfikowani.

Jak Dąbrówka Mieszka nawróciła [Andrzej Grajewski]

Na kartach historii Polski chrzest Mieszka I przedstawiany jest najczęściej jako akt polityczny. Miał on ochronić państwo Polan przed agresją niemiecką oraz sąsiadujących plemion pogańskich. Tymczasem wybitny krakowski mediewista, prof. Krzysztof Ożoga, zwraca uwagę, że aspekt religijny odegrał największą rolę. W świetle najnowszych badań m.in. archeologicznych oraz analiz źródeł rękopiśmienniczych chrzest Mieszka był w pierwszym rzędzie jego osobistym nawróceniem.

Mahomet spotyka Jezusa [rozmowa z Josephem Fadellem]

Historia potomka zięcia Mahometa, który po dokładnej lekturze Koranu zaczął podążać za Chrystusem. Za zdradę islamu bracia strzelali do niego na pustyni. O odwadze, przyjaźni, prawdziwym nawróceniu i żarliwej wierze przeczytamy w rozmowie Jacka Dziedziny z Josephem Fadellem.

Zapraszamy do przeglądu najnowszego numeru: GN 49/2015

Gość Niedzielny 49/2015. Masowe nawrócenia muzułmanów.
Gość Niedzielny

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama