107,6 FM

GN 50

Jubileuszowy Rok Miłosierdzia otwiera szeroko drzwi do uzyskania odpustów. Czym jest w istocie odpust? Jak go można zyskać?

Brama do nawrócenia [ks. Tomasz Jaklewicz]

Święty Jan Paweł II pisał obszernie o znaczeniu odpustów. Papież Franciszek, zapowiadając Nadzwyczajny Jubileusz, idąc za tradycją poprzedników, również uznał odpusty za szczególny znak miłosierdzia Bożego. Jubileuszowy Rok Miłosierdzia otwiera szeroko drzwi do uzyskania odpustów. Czym jest w istocie odpust? Jak go można zyskać? Na te pytania odpowiada ksiądz Tomasz Jaklewicz w artykule ”Miłosierdzie w promocji”

Historia pewnych znajomości [Jacek Dziedzina]

Nie jest znany z okładek gazet, czołówek telewizyjnych i portali informacyjnych. A mimo to regularnie co tydzień tysiące ludzi w Polsce i miliony na świecie oglądają jego twarz na ekranach – w restauracjach lub salkach parafialnych, Przez prawie godzinę słuchają opowieści Nicky’ego Gumbla o najbardziej fascynującej przygodzie jego życia – ewangelii.
N. Gumble jest czasami przedstawiany jako pionier Kursu Alpha, bardzo popularnej i skutecznej metody ewangelizacji.

Rodzice zadecydują [rozmowa z Anną Zalewską, minister edukacji narodowej]

„Dzieci obecnie uczą się właśnie „do testów”, a co za tym idzie, nie rozwijają pasji, umiejętności. Po prostu są formatowane do właściwego wypełniania rubryczek.” – mówi Anna Zalewska. Należy tworzyć warunki, które pozwolą uczniom pogłębiać wiedzę dla niej samej a niej dla ocen.
Minister zwraca także uwagę na konieczność łączenia elementów wychowania z kształceniem. „Będziemy więc odpowiedzialni za stworzenie takiej podstawy programowej, w której elementy wychowawcze będą się łączyć z kreowaniem konkretnych postaw: szacunku dla historii, osób starszych, koleżanek i kolegów, wszelkich religii, odpowiedzialności za słowa czy zdrowej rywalizacji”. 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama