107,6 FM

"Puls Biznesu": Wyższy rachunek za 500+

Po ponownym przeliczeniu kosztów wprowadzenia programu 500 zł na dziecko Ministerstwo Pracy doszło do wniosku, że świadczenie to będzie kosztować budżet państwa o kilka miliardów złotych więcej, niż to wcześniej planowano - informuje "Puls Biznesu".

Jak pisze "Puls Biznesu", w projekcie budżetu na 2016 rok Ministerstwo Finansów zarezerwowało na ten cel ok. 16 mld złotych.

"W projekcie z 22 grudnia resort pracy raz jeszcze przeliczył koszty i niestety zarówno wpływ na wydatki budżetowe, jak i cały sektor finansów publicznych jest znacznie wyższy niż w dokumencie z początku grudnia" - powiedział gazecie przedstawiciel Ministerstwa Finansów.

"Puls Biznesu" podkreśla, że w przyszłym roku, kiedy wypłaty 500 zł będą obowiązywać od kwietnia, z budżetu państwa będzie trzeba pozyskać dodatkowe 1,7 mld złotych. W kolejnych latach kwota ta wzrośnie do dodatkowych 2,5 mld zł.

Dziennik przywołuje także obawy niektórych ekonomistów wobec planu pomocowego rządu dla rodzin. Część z nich uważa, że wypłacanie 500 zł na dziecko może zniechęcić niektórych rodziców do podejmowania pracy, co uzależni ich od finansowego wsparcia państwa.

Więcej w "Pulsie Biznesu".

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama