107,6 FM

Szwedzi krytykują występy cheerleaderek

"Mężczyźni, wyjdźcie z jaskiń!" - wzywa kapitan szwedzkich szczypiornistów, który chciał grać z tęczową opaską na ramieniu.

Tobiasowi Karlsonowi - kapitanowi reprezentacji Szwecji w piłce ręcznej - występować z tęczową opaska nie pozwoliła jego własna federacja. Jednak szczypiornista nie złożył broni w swojej poprawnopolitycznej walce o równość płci. Przeniósł jedynie tę walkę na arenę słowną i krytykuje występy polskich cheerleaderek w czasie trwających w Polsce mistrzostw Europy - donosi portal Sport.pl. Zdaniem Karlsona występy tancerek w przerwach między meczami to uprzedmiotowienie kobiet:

- Zdążyłem już do tego przywyknąć, grając w Bundeslidze, ale dajcie spokój... Który mamy teraz rok!? Jest tyle innych, wspaniałych rzeczy, które można robić w przerwach meczu - mówi.

W tej krytyce wtórują mu szwedzcy dziennikarze: Carl Tersman Toll i Marie Lehmann. Ich zdaniem taka rozrywka "nie jest w porządku" i wzywają: "mężczyźni, wyjdźcie z jaskiń!".

Na te opinie zareagowali już internauci. Jedni podkreślają, że nikt cheerleaderek do takiej pracy nie zmusza i jest to ich wolny wybór, sposób na realizowanie pasji i zarobek, inni komentują, że "w Szwecji tradycyjnie cheerleaderki występują w burkach... ".

Szwedzi krytykują występy cheerleaderek  

 

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama