107,6 FM

Nie warto żyć normalnie...

Lepiej żyć ekstremalnie. Dlatego do 30 stycznia trwają poszukiwania liderów Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Kto podejmie wyzwanie?

Odważnych do wyruszenia w drogę zaprasza ks. Jacek "Wiosna" Stryczek, który kilka lat temu wymyślił EDK, organizowaną wspólnie z Męską Stroną Rzeczywistości. Jak przekonuje, Ekstremalna Droga Krzyżowa to forma duchowości, która dla wielu staje się sposobem na życie, bo prawdziwe spotkanie z Bogiem pośrodku zmagania sprawia, że nie chce się już żyć normalnie, tylko ekstremalnie, czyli w pełni. Co więcej, ten najważniejszy, wewnętrzny wymiar EDK pozostaje nieuchwytny dla oka czy obiektywu i pozostaje tajemnicą każdego, kto zdecydował się wziąć w niej udział.

"Podczas drogi, szczególnie ok. godz. 5-6, zaczynasz zastanawiać się, co tam robisz. Dlaczego podjąłeś to wyzwanie. I wtedy to do ciebie dociera. Wyruszyłeś, by być bliżej Boga, doświadczyć choć w niewielkim stopniu Jego cierpienia. Zdajesz sobie sprawę z Jego poświęcenia dla ciebie... I kawałek po kawałku zmieniasz swoje życie..." - wspomina Mateusz, uczestnik EDK.

Ciekawostką jest, że choć EDK wymyślona została po to, by przeżywać ją indywidualnie, to w ub. roku zgromadziła jednej nocy ponad 11 tys. osób. To nie wszystko - ludzie żyjący taką duchowością praktykują ją także poza Wielkim Postem, np. przed podjęciem ważnych decyzji życiowych.

Tegoroczna edycja Ekstremalnej Drogi Krzyżowej zbliża się wielkimi krokami. Póki co, trwa rekrutacja liderów poszczególnych regionów. Organizatorzy zachęcają więc: jeśli chcesz pomóc innym w przeżyciu spotkania z Bogiem na trasie EDK, zarejestruj się!

By to zrobić, wystarczy wejść na stronę: www.rejony.edk.org.pl. Po zalogowaniu się trzeba wypełnić formularz zgłoszenia nowego rejonu EDK 2016 - od tej pory dalsza komunikacja będzie odbywać się poprzez tzw. panel. Po weryfikacji i zostaniu liderem rejonu EDK do wykonania będzie kilka zadań. Lider odpowiada bowiem za: skompletowanie sztabu rejonowego EDK, przygotowanie budżetu i harmonogramu działań rejonu EDK, wyznaczenie rejonowej trasy EDK (zgodnie ze standardami EDK i wytycznymi), przygotowanie opisu rejonowej trasy EDK i mapki dla uczestników, a także za promocję rejonowej EDK w środowisku lokalnym (media, instytucje, parafie, wspólnoty, znajomi itp.) oraz za zaprojektowanie, wydruk i zamówienie materiałów na potrzeby rejonowej EDK.

Lider sporo też jednak zyskuje. Będzie m.in. uczestniczył w szkoleniu z zakresu zarządzania (w tym czasem) i promocji (otrzyma materiały elektroniczne pomocne przy tworzeniu rejonu), pozna nowych, ciekawych ludzi żyjących wyzwaniami, zdobędzie cenne doświadczenie i przeżyje ekstremalną przygodę. Co najważniejsze, stanie się częścią jednego z prężniej rozwijających się projektów duchowych i doświadczy niezwykłego spotkania z Bogiem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama