107,6 FM

Zespół Nergala chce rozdawać bluźniercze "hostie"

Behemoth, deathmetalowy zespół satanistyczny kierowany przez Adama "Nergala" Darskiego, znów chce szokować. Grupa zapowiedziała, że podczas rozpoczynającej się trasy koncertowej będzie rozdawać bluźniercze "hostie" - poinformował na swoich stronach miesięcznik "Teraz Rock".

Gazeta podkreśla, że rozdawanie "komunikantów" nie wszystkim się spodoba, a komentarze pod informacją na profilu grupy w serwisie Facebook wskazują, że "nawet nie wszyscy fani są zadowoleni". "Szykujcie się na bluźnierstwo w Europie…!" - komentuje tymczasem zespół w facebookowym wpisie.

Adam Darski ps. "Nergal" i jego zespół Behemoth znani są z obrażania uczuć religijnych, przez co wokalista już kilka razy stawał przed sądem za naruszenie art. 196 kodeksu karnego.

W 2015 r. Sąd Najwyższy oddalił jako bezzasadny, złożony przez prokuratora oraz oskarżyciela posiłkowego, wniosek o kasację wyroku uniewinniającego Darskiego za publiczną obrazę uczuć religijnych i podarcie w 2007 r. Pisma Świętego.

Wcześniej Sąd Okręgowy w Gdańsku uniewinnił "Nergala" od tego czynu. Sędzia uzasadniała wówczas, że choć zachowanie Darskiego było "wulgarne, prostackie i nielicujące z treściami, jakie winien ze sobą nieść przekaz artystyczny", "nie każde jednak takie zachowanie jest przestępstwem".

Przed koncertami zespołu wielokrotnie odbywały się pikiety protestacyjne i modlitwy w intencji nawrócenia muzyków.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama